رقص باراک اوباما در یک از برنامه های زنده تلویزیونی با بازتاب های مختلفی همراه بود. عده ای این رقص را بسیار ستوده و عده محافظه کاردیگری این عمل را منافی با رفتار یک رییس جمهور دانستند. ضمنا رقص دیگری از اوباما برروی سقف اوتوبوس عینا همین واکنش ها را به همراه داشت. حرکاتی در رقص اوباما است که شیوه رقص مایکل جکسون" را در اذهان تداعی می کند. عده زیادی از مردم این صحنه ها را با تلفن های همراهشان فیلم برداری کردند.

صحنه هائی که او با " دمیتری مدودف " رییس جمهورروسیه در یکی از اغذیه فروشی ها(فست فود) آمریکا و در دوریک میز نشسته بودند، توسط شبکه های بزرگ خبری جهان منتشر شد. حضور اوباما د سواحل خلیج مکزیک که سال ۲۰۱۰ شاهد نشت لوله های نفت بود، در راستای حمایت از صنعت گردشگری محلی انجام شد. رییس جمهور آمریکا به همراه به خانواده تعطیلات آخر هفته خود را در ساحل خلیج مکزیک گذراند تا نشان دادن که از پیامدهای خطرناک این فاجعه جلوگیری شده است.

تصاویری از باراک اوباما در کاخ سفید و در حالی که یک مگس را می کشد، ازشبکه تلویزیونی CNBC در تمام جهان پخش شد. در ابتدا رییس جمهور تلاش کرد این حشره را از خود دور کند اما بعد با حرکت سریع دست آن را کشت. یکی از مخترعین کشور چین، معروف به " پادشاه مگس گیر " تصمیم گرفت که بعد از این عمل رییس جمهور آمریکا یک مگس کش به او هدیه دهد و گفت که کشتن حشرات با دست برای رییس جمهور آمریکا بهداشتی نیست.

باراک اوباما درشهرهونولولو، مرکزایالت هاوایی آمریکا متولد شد و به عنوان سناتور حزب دمکرات ازایالت ایلی‌نویز توانست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ شرکت کرده و از رقیب هم حزبی خود " هیلاری کلینتون " و " جان مک ‌کین " نامزد جمهوریخواهان پیشی گرفته و پیروز این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گردد. باراک اوباما رسما کار خود را در سمت ریاست جمهوری آمریکا از تاریخ بیست ژانویه ۲۰۰۹ آغاز نمود.مشاهده کنید