به گزارش افکارنیوز،

 ماجرای تعرض جمعی از مردان آفریقایی تبار و پناهجویان به زنان شهر کلن در شب سال نو میلادی ابعاد تازه‌ای به خود گرفته وتاکنون 516 شکایت در همین باره به پلیس آلمان ارائه شده است. 40 درصد از مجموع این شکایت‌ها به آزار و اذیت جنسی مربوط می‌شود. 

 

پلیس آلمان اعلام کرد روز شنبه 379 شکایت از این حادثه طرح شده بود؛ اما حالا تعداد شکایات به بیش از 500 مورد افزایش یافته است. پناهجویان و مهاجران غیرقانونی از آفریقا، مظنونان اصلی حوادث شب سال نو میلادی در شهر کلن هستند. این موضوع موجب شد "آنگلا مرکل،" صدراعظم آلمان، به دلیل اجرای سیاست درهای باز به روی پناهجویان، مورد انتقاد شدید قرار بگیرد. بیش از 1.1 میلیون پناهجو در سال 2015 به آلمان آمدند و در اردوگاه‌های موقت اسکان یافتند.

 

پلیس آلمان اعلام کرد فقط شهر کلن در شب سال نو میلادی قربانی خشونت، تجاوز و دزدی‌های پناهجویان نبوده است؛ بلکه دیگر شهرهای آلمان نیز شاهد ارتکاب جرایمی مشابه بودند. "هایکو ماس،" وزیر دادگستری آلمان، معتقد است این حملات از پیش برنامه‌ریزی شده بودند. 

 

براساس گزارشی که پلیس شهر کلن ارائه داد، حدود هزار مرد که ظاهراً عرب و آفریقایی تبار بودند در شب سال نو میلادی در محوطه مقابل ایستگاه قطار مرکزی شهر کلن جمع شدند و در قالب گروه‌های 20 تا 30 نفری زنان را محاصره و به آن‌ها تعرض کردند.