به گزارش افکارنیوز،

دادگاه فرجام خواهی مصر امروز دومین جلسه رسیدگی به اتهامات مبارک و صدور رأی نهایی در خصوص قتل انقلابیون در اوایل انقلاب 25 ژانویه معروف به «قضیه قرن» را به دلیل نامناسب بودن مکان محاکمه و عدم حضور مبارک در دادگاه به جلسه روز 7 آوریل موکول کرد.

یک منبع قضایی در این باره گفت که دادگاه فرجام خواهی که امروز در دیوان عالی قضایی تشکیل جلسه داده بود، تصمیم گرفت که محاکمه مبارک در قضیه قتل انقلابیون را به جلسه 7 آوریل موکول نماید و نهادهای امنیتی نیز تدابیر لازم برای انتقال مکان محاکمه به مکانی امن تر اتخاذ کنند.

بر اساس این گزارش، مبارک در جلسه امروز حضور نداشت و علت آن هنوز مشخص نشده است در حالیکه تعدادی از شاکیان و مدعیان حق در این جلسه حضور داشتند.

دادگاه فرجام خواهی در جلسه ای که ژوئن گذشته برگزار شد، حکم تبرئه مبارک در قضیه معروف به قضیه قرن را نقض و جلسه امروز را برای صدور رأی نهایی در این باره تعیین کرده بود که امروز نیز صدور رأی را به جلسه رو ز7 آوریل موکول کرد.

محمد حسنی مبارک (87 ساله) چهارمین رئیس جمهور مصر بود که در جریان انقلاب 25 ژانویه سال 2011 رژیم وی سرنگون شد.

مبارک اکنون در بیمارستان نظامی المعادی بستری است و از بیماری رنج می برد در حالیکه محاکمه وی در چندین پرونده از جمله قتل انقلابیون و اختلاس در پرونده کاخ های ریاست جمهوری ادامه دارد.