به گزارش افکارنیوز،

ابراهیم عقیل ظهر امروز در مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهدای نیجریه که در مهدیه برگزار شد، اظهارکرد: کسانی بودند که خانه‌هایشان نزدیک منزل ما بود و بعد از این اتفاق خوشحالی کردند و حتی صراحتا از آتش نظامی نیجریه حمایت کردند منتهی میلیون‌ها نفر مومن حقیقی در کل کشور دلشان آتش گرفت.

داماد شیخ زکزاکی افزود: حضرت محمد (ص) می‌فرمایند که مومنین همراه و همدل هم هستند لذا معنای این جمله را ما درک کردیم و به همین خاطر از شما تشکر می‌کنیم.

وی بیان کرد: گفته‌ها در رابطه با اتفاقی که برای شیخ زکزاکی افتاد بسیار زیاد است و نمی‌شود همه مباحث را بیان کرد ولی شما مطمئن باشید که این حرکت برنامه‌ریزی شده بود اینکه شیخ زکزاکی و یارانش را در همان روز به شهادت برسانند و آنها با همین نیت آمده بودند.

عقیل ادامه داد: یک فرد نظامی که در این حملات شرکت کرده بود بعد از چند روز خودش از طریق رادیوهای خارجی اعلام کرد که اسلحه‌ای که در حمله به منزل شیخ زکزاکی و حسینه بقیة‌الله استفاده کردند را در جنگ با بوکوحرام مشاهده نکرده بودند لذا با تمام قدرت و امکاناتشان این حمله را انجام دادند.

وی تاکید کرد: شیخ زکزاکی از سال 1978 میلادی مصادف با سال 1356 مورد توطئه‌های دشمنان قرار داشت و بیش از 30 سال است که می‌خواهند او را به شهادت برسانند و خود شیخ زکزاکی هم این را اعلام کرده بود، اینکه در آن زمان شیخ زکزاکی دانشجو بود و چطور تشخیص داده بودند این فرد برایشان خطرناک است مورد توجه قرار دارد.