به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه الشرق الاوسط نوشت: اولین گروه از نیروهای آمریکایی، انگلیسی و روسی که شامل ده‌ها نظامی و افسر هستند، وارد لیبی شده‌اند. 

 

این روزنامه به نقل از منابع امنیتی آگاه در لیبی نوشت: بخش عمده‌ای از این نیرو‌ها، در پایگاه نظامی «جمال عبدالناصر» در جنوب منطقه طبرق مستقر شده‌اند، منطقه‌ای که پارلمان لیبی جلسات خود را آنجا برگزار می‌کند. همچنین گروه کوچکی از نظامیان آمریکایی در غرب طرابلس مستقر شدند. 
شاهدان در پایگاه هوایی جمال عبدالناصر، گفته‌اند تعداد نظامیانی که در ۳ هفته اخیر وارد این پایگاه شده‌اند، ۵۰۰ نفر است. در حالی که یک مسئول نظامی لیبی، که خواست نامش فاش نشود، گفت تعداد این افراد بیش از ده‌ها نفر نیست و برای ماموریت‌های اطلاعاتی و ارائه مشاوره به ارتش ملی لیبی به این کشور آمده‌اند. 

 

یک منبع نظامی در شرق لیبی به الشرق الاوسط گفت ممکن است در روزهای آینده تعدادی نظامی فرانسوی نیز به نظامیان مستقر در پایگاه جمال عبدالناصر ملحق شوند. هدف از این کار، کمک به مقامات لیبی برای رویارویی با خطر داعش است و این ماموریت با آموزش و جمع آوری اطلاعات می‌سر می‌شود. 

 

 در عین حال این منبع افزود: مرکز فرماندهی ارتش که فرماندهی آن را حف‌تر بر عهده دارد و اتاق عملیات آن نیز در منطقه الشرقیه است، ارتباطی با فعالیت نیروهای آمریکایی در غرب طرابلس ندارد. 

 

به نوشته الشرق الاوسط، این نخستین بار است که فعالیت نظامیان آمریکایی، انگلیسی و روس در شرق و غرب لیبی، فاش می‌شود.