به گزارش پرس تيوی معترضان روز شنبه (۱۲ شهريور، ۳ سپتامبر) در ۵۰ شهر بزرگ و کوچک از جمله تل آويو و بيت المقدس و همچنين شهر حيفا تظاهرات کردند.

در تل آویو، دست کم ۲۰۰ هزار نفر در خیابان‌های این شهر دست به تظاهرات زدند.

گفته می‌شود تظاهرات اخیر در اسرائیل بزرگترین تظاهرات ضد رژیم در هفته‌های اخیر علیه سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی رژیم اسرائیل بوده است.

معترضان نسبت به هزینه بالای زندگی مخصوصا قیمت مواد غذایی، بنزین، آموزش و امور بهداشتی و درمانی خشمگین هستند. آن‌ها همچنین نسبت به نابرابری‌های اجتماعی و شکاف فزاینده بین طبقه ثروتمند و فقیر معترض هستند.

بر پایه این گزارش، تظاهرات روز شنبه می‌تواند با اعمال فشار روی حاکمان اسرائیل، آن‌ها را ناچار به اعلام برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام کند که این امر می‌تواند ضربه سنگینی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر جنگ طلب رژیم اسرائیل وارد کند.

نتانیاهو که با افزایش درخواست‌ها مبنی بر کناره گیری از قدرت روبرو شده است، کمیته‌ای را به منظور رسیدگی به مطالبات معترضان تشکیل داده است. اما معترضان می‌گویند هیچ اقدام اساسی تاکنون انجام نگرفته است.

نخست وزیر رژیم اسرائیل همچنین گزینه هزینه خارج از بودجه ‌برای اصلاحات اقتصادی را رد کرده است. معترضان می‌گویند این پاسخ از جانب نتانیاهو باعثسرخوردگی آن‌ها شده است.

تظاهرات ضد رژیم در اسرائیل از اواسط ماه جولای با برپایی چادرهایی در تل آویو به منظور اعتراض به سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم آغاز شد.

هزاران اسرائیلی شنبه گذشته تظاهراتی را در قدس شرقی و همچنین شهرهای دیگر فلسطین اشغالی ترتیب دادند.

معترضان همچنین مخالف توسعه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی در سرزمین‌های اشغال شده فلسطینی بوده و خواستار کناره گیری بنیامین نتانیاهو هستند.

گفتني است سازمان دهندگان تظاهرات در اسرائيل از شبکههاي اجتماعي اينترنتي براي جذب حمايت براي مبارزات خود استفاده ميکنند و وعده دادهاند تا زماني که به مطالبات آنها رسيدگي نشود، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.