به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "خبر بولتنی"، یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه ترکیه از همراهی نیروی دریایی این کشور با کشتی های حامل کمکهای انسانی به غزه و همچنین از سفر قریب الوقوع رجب طیب اردوغان نخست وزیر کشورش به غزه خبر داد.

بنابراین گزارش، این منبع گفت که کشتی هایی که در آینده نزدیک جهت رساندن کمک‌های انسانی به غزه راهی این منطقه خواهند شد از طرف نیروی دریایی ترکیه اسکورت و همراهی خواهند شد.

مقام یاد شده در وزارت امور خارجه ترکیه در گفتگو با روزنامه " حریت دیلی نیوز " همچنین یاد آور شد که ترکیه بدنبال تقویت موجودیت خود در دریای مدیترانه است و در عین حال با اقدامات خود در این منطقه مانع تحرکات مغایر با قوانین بین المللی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

وی همچنین گفت: رجب طیب اردوغان نخست وزیر دستور تدارک سفری به غزه در آینده ای نزدیک را به وزارت امور خارجه داد و این وزارت در حال حاضر در انتظار موقعیتی مناسب می باشد.

این گزارش در ادامه افزود: منبع آگاه در وزارت امور خارجه ترکیه در عین حال تاکید کرد که تلاش کشورش در راستای جلب توجه جهان به معضل محاصره غزه و ایجاد شرایطی برای برچیده شدن این محاصره می باشد.

از سوی دیگر یکی از مسائلی که روز گذشته ضمن اظهارات احمد داوداوغلو وزیر امور خارجه ترکیه پس از انتشار گزارش پالمر سازمان ملل توجه مقامات دیپلماتیک را به خود جلب کرد موضوع " سیر و سفر " بود. کارشناسان می گویند ترکیه با
این اعلام موضع دیگر اقدامات رژیم صهیونیستی را که در عرصه ۱۲ مایلی ترکیه در آبهای منطقه خطوط ۵۰ مایلی امنیتی نرم ایجاد نموده را به رسمیت نخواهد شناخت.