به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، بنيامين نتانياهو در نخستين اظهاراتش پس از آنكه تركيه سفير اين رژيم را اخراج و روابط نظامي با آن را قطع كرد، اعلام كرد: اسرائيل در خصوص كشته شدن اتباع تركيه ابراز تاسف ميكند.

وی افزود، امیدوار است که روابط آسیب‌دیده با ترکیه به عنوان کشوری که زمانی نزدیک‌ترین هم‌پیمان اسرائیل در جهان اسلام به شمار می‌رفت، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهبود یابد.

پیشتر آنکارا از رژیم صهیونیستی خواسته بود در خصوص کشته شدن اتباع ترکیه و حمله به ناوگان آزادی عذرخواهی کند.

ناوگان آزادی در حال حرکت به سوی نوار غزه برای رساندن کمک‌های انسانی به این منطقه فلسطینی بود.

با این حال نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد، این رژیم تنها تلاش کرده از رسیدن تسلیحات به غزه جلوگیری کند و چیزی برای عذرخواهی وجود ندارد!

نتانیاهو در نشستی که با حضور خبرنگاران و کابینه‌اش برگزار شد، گفت: ما نباید به خاطر اقدام در راستای دفاع از غیرنظامیان‌مان، کودکانمان و جامعه‌مان عذرخواهی کنیم!

با این حال نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نهایت سعی داشت با ابراز تاسف در خصوص کشته شدن اتباع ترکیه توجه این کشور را برای بهبود روابط فی‌مابین جلب کند.

نتانیاهو تصریح کرد: امیدوارم ما بتوانیم راهکاری را برای حل‌وفصل مناقشات با ترکیه پیدا کنیم و هرچه سریع‌تر این مساله را در روابط‌مان حل کنیم.

وی در ادامه افزود: اسرائیل هرگز نخواسته و نمی‌خواهد روابطش با ترکیه دچار آسیب شود.

اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از ترکیه به دنبال انتشار یک گزارش سازمان ملل در خصوص حمله این رژیم به ناوگان آزادی به وقوع پیوست.

در اين گزارش اسرائيل به استفاده از اقدام نامناسب عليه فعالاني كه در اين ناوگان حضور داشتند و كشتن هشت تن از اتباع ترك و يك تبعه آمريكايي بيهيچ دليلي متهم شد.