به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه صهیونیستی هاآرتص، روز دوشنبه گزارش داده رژیم صهیونیستی در محافل غیرعلنی ضمن ابراز نگرانی از تغییر توازن جنگ در سوریه به نفع ارتش این کشور، می‌گوید ترجیح این رژیم، جنگ فرسایشی بین نیروهای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه و معارضانش است. 

این روزنامه صهیونیستی می‌نویسد پیروزی‌های مهم سوریه در جنگ داخلی این کشور، در منطقه‌ای بسیار دور از اسرائیل در حال وقوع هستند، اما دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم به دقت این تحولات را دنبال می‌کنند. 

مطابق این گزارش، از دید تل‌آویو، مهم‌ترین تحویل این است که توازن جنگ اکنون به سمت نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله متمایل شده است. 

با آنکه تل‌آویو، هرگز این موضوع را علناً بیان نمی‌کند اما این رژیم، آشکارا ادامه وضعیت موجود، یعنی جنگ فرسایشی بین دولت سوریه و دشمنانش را ترجیح می‌دهد. 

مطابق این استدلال، در صورت ادامه جنگ در سوریه، نیروهای دو طرف به اندازه‌ای هستند که آنها تمام منابعشان را به جنگ با یکدیگر اختصاص دهند و اقدامی علیه اسرائیل انجام ندهند. 

با این وجود، دستاوردهای ارتش سوریه و متحدانش می‌تواند موضع آنها را تقویت کرده و در نهایت بر اوضاع مرز سوریه با رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان اثر بگذارد.