به گزارش افکارنیوز،

 نیروهای سوری و نیروهای مقاومت در ادامه عملیات خود در حومه شمالی استان لاذقیة دیشب (دوشنبه) ارتفاعات «زیارة البیضاء»،«ضهرة البیدر المحروقة» و «خندق الشاحور» را از وجود عناصر تروریستی جیش الفتح پاکسازی کردند.

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت همچنین در شرق منطقه«عکو» کنترل مناطق «1112» و « 932» را در حومه «الرقراقیه» در اختیار گرفتند.

به گزارش فارس، دامنه عملیات نیروهای سوری و مقاومت تا حومه شهرک«الحور» گسترش یافته و تاکنون ارتفاعات اطراف این شهرک از جمله «الرویسات» که مشرف بر دره «الازرق» است، پاکسازی شده و ارتفاعات دیگر نیز در اطراف روستای «عالیة» به کنترل ارتش سوریه درآمده است.

از سویی دیگر نیروهای سوری علاوه بر تصرف شهرک «الحور» ارتفاعات «816،529.5،466 و 425.5» را در حومه روستا آزاد کردند.

 

براساس این گزارش، پیشروی‌های روز دوشنبه (دیروز) نیروهای سوری در حومه جنوبی شهرک راهبردی «کنبسا» یک بار دیگر ترس و واهمه را به اردوگاه تروریست‌ها بازگردانده و به نظر می‌آید ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در تلاش هستند از محور شرقی و غربی جبل الروس، این ارتفاعات مهم را بازپس بگیرند تا شهرک کنبسا مهم‌ترین پایگاه عناصر تروریستی در حومه شمالی لاذقیه در آستانه سقوط قرار بگیرد.

 

عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در شمال لاذقیه، در حالی است که نیروهای سوری و مقاومت در شمال استان «حلب» و جنوب استان «درعا» نیز عملیات‌های گسترده دیگری را پیش می‌برند.