به گزارش افکارنیوز،

 همزمان با انتخابات مقدماتی ایالت «نیوهمپشایر» آخرین نظرسنجی انجام گرفته از سوی خبرگزاری «سی ان ان» نشان می دهد که در جبهه جمهوریخواهان «دونالد ترامپ» همچنان پیشتاز است حال آنکه در سوی دیگر میدان و در جبهه دموکرات ها «برنی ساندرز» با ۲۶ درصد اختلاف نسبت به «هیلاری کلینتون» رقیب سرشناس خود برتری دارد.

در این میان، ترامپ با امتیازی ۳۱ درصدی از رقبای جمهوریخواهی چون «مارکو روبیو»، «تد کروز»، «جان کاسیچ» و «جب بوش» که هر یک به ترتیب ۱۷، ۱۴، ۱۰ و ۷ درصد از آراء را به خود اختصاص می دهند، پیشی گرفته است.

از سوی دیگر، نظرسنجی مشترکی که از سوی «نیوز ۷» و «یو مَس لوول» انجام گرفته نشان می دهد که ساندرز نه تنها از رقیب خود هیلاری پیشی گرفته بلکه احتمالا در رقابت مقدماتی نیوهمپشایر با دو برابر اختلاف بر رقبای جمهوریخواه خود نیز برتری خواهد داشت حال آنکه احتمالا اختلاف هیلاری با رقبای حزب جمهوریخواه یعنی ترامپ و کروز فقط ۵ درصد خواهد بود.

مطابق با نظرسنجی دیگری که به طور مشترک از سوی «ان بی سی»، «وال استریت ژورنال» و موسسه «ماریست» انجام گرفته، ساندرز با جذب آراء بانوان به عنوان برگ برنده هیلاری، وی را از این موضع نیز به چالش کشیده است چرا که در حال حاضر ساندرز ۵۶ درصد از آراء بانوان نیوهمشایری را از آن خود کرده حال آنکه این نسبت برای هیلاری ۴۰ درصد است.

نظر مساعد بانوان نیوهمشایری نسبت به یک کاندیدای مرد در حالی اعلام می شود که چندی پیش «مادلین آلبرایت» وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در حمایت از هیلاری گفت: جایگاه ویژه ای در جهنم برای زنانی که از یکدیگر حمایت نمی کنند، وجود دارد. این اظهار نظر وی به سرعت از سوی مردم و چهره های سرشناس آمریکا که وی را به نادیده گرفتن ارزش های فردی و اخلاقی متهم کردند، به باد انتقاد گرفته شد.