به گزارش افکارنیوز،

 ژنرال «وینسنت استوارت» پیش‌بینی کرد، احتمالا داعش در ماه‌های آینده سرعت و میزان حملات خود را افزایش دهد زیرا به گفته وی، این گروه تروریستی قصد دارد آتش مناقشه بین‌المللی را شعله‌ورتر سازد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ژنرال استوارت که روز گذشته (دوشنبه) در کنفرانس خبری سخن می‌گفت، هشدار خود را به توسعه شاخه‌های داعش در مالی، تونس، بنگلادش و اندونزی مرتبط کرد و اظهار داشت: «تعجب نمی‌کنم اگر داعش که در سراسر سوریه و عراق خلافت خودخوانده اعلام کرده، عملیات خود را از صحرای سینا تا داخل مصر هم گسترش دهد».

وی در ادامه افزود، داعش سال گذشته خود را در میدان‌های جنگ عراق و سوریه تثبیت کرد و سپس فعالیت خود را به لیبی، صحرای سینا، افغانستان، نیجریه، الجزایر، یمن، عربستان سعودی و قفقاز گسترش داد.

رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا سپس اعلام کرد: «احتمالا داعش سرعت و شدت حملات خود را افزایش دهد، زیرا به دنبال آن است واکنش تند غرب را برانگیزد تا در نتیجه روایت تحریف‌شده خود از جنگ غرب با اسلام را تغذیه کند». 

ژنرال «وینسنت استوارت» همچنین اظهار داشت، داعش تنها به دنبال افزایش تنش با غرب نیست و قصد دارد با اقلیت شیعه مانند حزب‌الله لبنان نیز درگیر شود.