به گزارش افکارنیوز،

"اولِگ سیرومولوتوف" معاون امور مبارزه با تروریسم وزیر امور خارجه روسیه گفت: نرمش ترکیه با گروه داعش برخطراین گروه تروریستی در منطقه و همه مناطق جهان می افزاید.

ترکیه همچنان از داعش نفت سرقتی می خرد

خبرگزاری نووستی روسیه به نقل از سیرومولوتوف گزارش داد که شرکت های ترکیه و برخی از شرکت های دیگر در این کشور در سایه حمایت مسئولان رسمی آنکارا و یا بی توجهی آنان، همچنان به تجارت نفت با تروریست ها مبادرت می کنند.

وی گفت که این مساله موجب افزایش تهدیدات تروریستی به طور گسترده درسطح منطقه و جهان می شود و چالش هایی را برای امنیت این کشور نیز ایجاد می کند.

سیاست خطرناک و جنایت جنگی ترکیه

سیرومولوتوف همچنین با اشاره به حمله چندی پیش ترکیه به جنگنده روسی که در مبارزه با تروریست ها مشارکت داشت، تصریح کرد، ترکیه سیاست خطرناک و کاملاً اشتباهی را در پیش گرفته است و مرتکب جنایت جنگی می شود.

وی افزود: "همکاری با ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم در شرایط فعلی غیرممکن است و ترکیه باید در موضع خود در قبال تروریست ها در سوریه یا عراق بازنگری کند".

یک فرونده جنگنده " اف – 16 " ترکیه ، سوم آذر ماه 1394، 24 نوامبر، جنگنده روسی " سوخو– 24 " را در آسمان سوریه و در فاصله 4 کیلومتری مرزهای این کشور با ترکیه سرنگون کرد.

" ولادیمیر پوتین " رئیس جمهوری روسیه، درآن زمان این اقدام را به منزله "خنجری بر پشت " مسکو عنوان و در واکنش به سرنگونی جنگنده خود، تحریم هایی را علیه ترکیه اعمال کرد.