به گزارش افکارنیوز،

 نگهبانان مسلح دو روستای واقع در شمال شرق نیجریه روز شنبه اعلام کردند در حملات اعضای گروه تروریستی بوکو حرام به این دو روستا، ۳۰ نفر کشته شدند. 

 

این منابع اعلام کردند مهاجمان شامگاه جمعه و روز شنبه با مینی بوس و دوچرخه وارد روستاهای دور افتاده یاکاری و کاشیفه شدند. 

 

مصطفی کاریمبه، یکی از نگهبانان مسلح این دو روستا که به نظامیان در مبارزه با گروه بوکو حرام کمک می‌کنند، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد «مهاجمان ۳۰ نفر را کشتند» و روستا‌ها را غارت کردند. 

 

به گفته او، مهاجمان حوالی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح روز شنبه به یاکاری حمله و ۲۲ نفر از ساکنان روستا را قتل عام کردند. مصطفی کاریمبه گفت آن‌ها قربانیان را سر بریدند و سپس مغازه‌های مواد غذایی را غارت کردند و گاوهای اهالی را نیز با خود بردند. 

 

مصطفی کاریمبه همچنین گفت اعضای بوکو حرام شامگاه جمعه نیز به روستای کاشیفه در نزدیکی روستای یاکاری حمله کرده و ۸ نفر را کشته بودند. 

 

وی اعلام کرد «ما فکر می‌کنیم مهاجمان به روستای کاشیفه نیز‌‌ همان افراد مسلحی بودند که به روستای یاکاری حمله کردند.» 

 

بوکو حرام، که با داعش بیعت کرده است، به میزانی که نظامیان اعضای آن را از مناطق تحت کنترلشان عقب می‌رانند، بیش از پیش به حملات متعددی اقدام می‌کند و به حملات انتحاری و بمب گذاری دست می‌زند. 

 

روز سه شنبه نیز در دو حمله انتحاری که گروه بوکو حرام در شمال شرق نیجریه از طریق دو عامل انتحاری زن در اردوگاه آوارگان انجام داد، ۵۸ نفر کشته شدند.