به گزارش افکارنیوز،

بنا به اعلام معارضان سوریه، تعداد نیروهای ارتش و گروههای مقاومت، در بخش جنوبی استان «حلب» در شمال افزایش یافته است و در چندین نقطه درگیری‌ها بین نیروهای سوری و معارضان مسلح افزایش یافته است.

به نوشته پایگاه خبری آرانیوز، در پی آماده شدن نیروهای سوری برای اجرای عملیات، گروههای معارض در جنوب حلب و شرق ادلب نیز اتاق عملیات مشترک ایجاد کرداه‌ند.

«مصطفی سلیمان» یکی از فرماندهان معارضان، در گفت‌وگو با آرا نیوز، می‌گوید: نیروهای دولت سوریه دو گروه شده‌اند که یک گروه در کوه «عزان» به سمت شهرک «عبطین» و از آن‌جا به سمت شهرک «الزربه» حرکت کرده‌اند و گروه دیگری در محور «کفر عبید» برای حرکت به سمت مزارع «خان طومان» تجمع کرده اند.

همچنین درگیری های پراکنده در اطراف شهرک‌های «هوبر»، «العیس» و «تل البنجیره» شکل گرفته و جنگنده‌های روسیه در حال پشتیبانی از نیروهای دولتی سوریه هستند.

در پی تحرکات جدید ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در جنوب حلب، گروههای تررویستی جنوب حلب و شرق ادلب ائتلافی تحت عنوان گردان «برکان الجنوب» ایجاد کرده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری «آرا نیوز» معارضان مسلح در این مناطق به تاکتیک جنگ پارتیزانی روی آورده‌اند و سعی دارند تا از دید هواپیماهای روسیه به دور باشند.