به گزارش پرس تی وی ديويد سوانسون، مولف کتاب "جنگ دروغ است" روز چهارشنبه، گفت : "مساله بزرگ و آشکاري که به بحران تبديل شده و هيچکس در رسانههاي امريکا از آن سخن نميگويد اين است که ما تمامي سرمايههاي خود را در امورنظامي و جنگ ها هزينهکردهايم ."

سوانسون افزود: " اگر پولی را که صرف جنگ‌طلبی کرده‌ایم در دیگر بخش‌های صنایع سرمایه‌گذاری می‌کردیم می‌توانستیم ۳۰ میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم. "

وی افزود: " واقعیت این است که ما مشکل بدهی و بی‌کاری نداریم بلکه مشکل ما سیاسی و جنگ است. "

اظهارات این مولف امریکایی، پس از انتشار نظرسنجی‌ واشنگتن پست وای بی سی نیوز درباره عملکرد دولت اوباما، بیان شد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۳۵ درصد از امریکایی‌ها بر این باورند که وضعیت مالی آن‌ها در دوره باراک اوباما رییس جمهوری این کشور، به مراتب بدتر شده ‌است.

نتایج این نظرسنجی که روز دوشنبه منتشر شد، حاکی از آن است که فقط ۲۰ درصد از امریکایی‌ها براین باورند که دولت کشور‎اشان عملکردی درست داشته است.

این در حال است که ۷۷ درصد از عملکرد دولت ناراضی هستند.

از سوی دیگر نتایج این نظر سنجی در حالی منتشر شد که امریکا هفته گذشته اعلام کرد ماه اگوست اولین ماه از سال ۱۹۴۵ میلادی تا کنون است که هیچ فرصت شغلی در آن ایجاد نشده ‌است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که با در نظر گرفتن اوضاع فعلی ایجاد اشتغال، امریکا تا سال ۲۰۱۷ برای بازگشت به سطح اشتغال به دوره قبل از رکود، مسیر دشواری را پیش رو دارد.

بیش از یک تریلیارد دلار از پول مالیات‌دهندگان امریکایی، صرف هزینه‌های جنگ در افغانستان و عراق شده است.

اين در حالي است که کارشناسان، هزينههاي غيرمستقيم از جمله بهره بدهيهاي مازاد را فراتر از هزينههاي مستقيم جنگ برآورد کردهاند.