به گزارش فارس به نقل از الجزیره، درحالی که تاکنون مذاکرات شورای انتقالی لیبی با شیوخ بنیولید و سرت جهت ورود بدون خونریزی و مسالمتآمیز انقلابیون به این دو شهر به نتیجه قطعی نرسیده، روز گذشته اخباری مبنی بر وقوع درگیریهایی میان انقلابیون و هواداران قذافی اطراف این دو شهر منتشر شد.

تلاش هواداران قذافی برای حمله به انقلابیون

سرهنگ ضو الصالحین، رئیس شورای انتقالی در بنی‌ولید که در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی طرابلس قرار دارد، در این ارتباط از تلاش بازمانده نیروهای قذافی داخل شهر جهت حمله به انقلابیون خبر داد.
رئیس شورای انتقالی شهر بنی‌ولید تاکید کرد که انقلابیون همچنان به فرصتی شورای این شهر به هواداران قذافی داده و روز جمعه به پایان می‌رسد، ملزم و پایبند است و وقوع این درگیری‌ها به معنای پایان مذاکرات انقلابیون با شیوخ قبایل و بزرگان این شهر نیست.
الناجی برقان، عضو کمیته اطلاع‌رسانی انقلابیون بنی‌ولید پیش از این از ادامه مذاکرات سخن گفته و تاکید کرد تا جای ممکن از وقوع درگیری و خونریزی جلوگیری خواهند کرد.

احتمال اختفای سیف الاسلام در بنی‌ولید

عبد الله کنشیل، نماینده شورای انتقالی شهر بنی‌ولید از وجود اطلاعاتی مبنی بر مخفی شدن سیف الاسلام، پسر قذافی در این شهر سخن گفته بود.

پیش‌روی به سمت سرت

اما در جبهه سرت، زادگاه قذافی انقلابیون لیبی موفق شدند، در کنار حملات هوایی ناتو و پس از درگیری‌های شدید با بازمانده نیروهای قذافی ۸ کیلومتر به سمت سرت پیشروی کنند.

کشف گورهای دسته‌جمعی

انقلابیون لیبی روز گذشته از کشف گورهای دسته‌جمعی در شهرک ساحلی الخمیس که در ۱۲۰ کیلومتری شرق طرابلس قرار دارد، خبر داده و اعلام کردند که در یکی از این گورها ۴۰ جسد را یافته‌اند، درحالی‌که در گورهای دیگر ۲۰۰ جسد را یافته‌اند که هواداران قذافی آنها را اعدام کرده‌اند.
همچنین منابع آگاه در میان انقلابیون خبر دادند که روز گذشته ۱۲ تک تیرانداز تابع کشور مالی و نیجر که در میان آنها ۲ زن مشاهده می‌شدند، را در شهر غریان در ۵۰ کیلومتری جنوب طرابلس بازداشت و یکی از آنها اعتراف کرده که ۱۶ نفر را به قتل رسانده است.

تلاش برای جمع‌اوری سلاح‌ها

از سوی دیگر منصور سیف النصر، نماینده شورای انتقالی لیبی در فرانسه اعلام کرد که با برقراری آرامش در اکثر مناطق لیبی شورای انتقالی لیبی درصدد جمعاوری اسلحه یا پیوستن انقلابیون به ارتش است.