به گزارش العالم به نقل از منابع خبری، نوزت كه داراي دكتراي علم نجوم از دانشگاه ام آي تي در شمال شرق آمريكا است، با اعتراف به گناهكار بودن خود مدت محكوميتش كه ۳۰ سال حبس تا حبس ابد بود را به ۱۳ سال كاهش داد.

نوزت(۵۴ ساله) بطور مکتوب اعتراف کرده است با عوامل مخفی دفتر تحقیقات فدرال آمریکا(اف بی آی) که خود را افسران امنیتی اسراییل معرفی می کردند، برای فروش اطلاعات نظامی در قبال دریافت پول دیدار کرد.

وکیل نوزت کاهش حکم زندان موکلش را " عادلانه " خوانده است.

مقامات فدرال آمریکا، نوزت را که قبلاً در مراکز دولتی فعالیت کرده و سمت های مهمی را در پروژه های فضائی محرمانه به عهده گرفته بود، در روز ۱۹ اکتبر ۲۰۰۹ پیش از ارائه اطلاعات محرمانه به فردی که گفته می شد افسر امنیتی اسراییل است، بازداشت کردند.

" لسلی مارتل " یکی از عوامل مخفی اف بی آی در شهادت نامه خود نوشته است که نوزت به یکی از همکارانش در ماه ژانویه ۲۰۰۹ گفته بود اگر دولت آمریکا وی(نوزت) را به عللی غیرمرتبط با کارش زندانی کند، به اسراییل و یا کشوری دیگرخواهد رفت و هر آنچه را که می داند در اختیار آنها می گذارد.

نوزت از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۰۸ مشاور فنی یک مرکز علوم فضایی اسراییل بوده و این مرکز مجموعاً ۲۲۵ هزار دلار در قبال خدمات و جوابگوئی به سئوالات به او پرداخت کرده است.

وی که دارای اسرار فوق سری بوده، در دوران ریاست جمهوری جرج بوش پدر در کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا کار کرده است.

یکی از عوامل مخفی اف بی آی ابتدای سپتامبرسال ۲۰۱۰ با نوزت تلفنی تماس گرفت و خود را افسر امنیتی اسراییل معرفی کرد، این دو سرانجام درمرکز شهر واشنگتن با یکدیگر دیدار کردند و نوزت در این دیدار آمادگی خود را برای همکاری با سرویس اطلاعاتی اسراییل اعلام کرد.

اين عامل مخفي اف بي آي چند بار ديگر با نوزت ديدار كرد و نوزت اطلاعاتي "محرمانه" را از طريق يك صندوق پستي تحت کنترل اف بي آي در اختيار وي مي گذاشت .