به گزارش العالم علاء بن اظهار داشت: نزديک به ۴۰ هزار زنداني در رژيم ليبي وجود داشت که تنها فقط سرنوشت ۱۰ هزار نفر مشخص شده است و وضعيت ۳۰ هزار نفر ديگر همچنان نامشخص است.

احتمال مخفی شدن قذافی نزدیک مرزهای چاد

وی در ادامه افزود: به نظر می رسد قذافی به منطقه صحرای بزرگ در جنوب لیبی و نزدیک مرزهای چاد پناه برده است، زیرا وی از قدیم با قبایل آن منطقه متحد بود، قبایلی که بین کشورهای مالی، نیجر، چاد، لیبی و الجزایر در رفت و آمد هستند.

دردف گفت: قذافی اکنون برای بازگشت به قدرت تلاش نمی کند زیرا این امر محال است، بلکه او در صدد مشغول کردن انقلابیون به جنگ با برخی قبایل متحد با خودش است.

قذافی به سرنوشت صدام دچار خواهد شد

همچنین کارشناسان سیاسی با اشاره به بی فایده بودن پیام های صوتی معمر قذافی تاکید می کنند که وی اکنون توان جنگ با انقلابیون را ندارد و احتمالا به سرنوشت صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق دچار خواهد شد.

در همین حال هیثم هاشم از فعالان سیاسی لیبیایی در مصاحبه با العالم گفت: پیام های صوتی که قذافی ارسال می کند هیچ تاثیری ندارد و ساکنان شهر " بنی ولید " از انقلابیون حمایت می کنند.

وی تصریح کرد: قذافی تلاش می کند با ارسال پیام روحیه افراد و مزدوران اطراف خود را حفظ کند، اما این پیام ها دیگر هیچ تاثیری ندارد.

هاشم افزود: ساکنان شهر بنی ولید از ابتدا از انقلاب ۱۷ فوریه حمایت کردند، اما همچنان برخی ها که در قتل و کشتار مردم به دست قذافی شرکت داشتند از او حمایت می کنند.

وی گفت: مذاکرات انقلابیون برای تسلیم کردن شهر بنی ولید شکست نخورده است.

قذافی دیگر توان جنگ با انقلابیون را ندارد

رشید بن حمیده نماینده انقلابیون مصراته نیز در گفت وگو با العالم از لندن اظهار داشت: اقدام قذافی برای دادن پیام صوتی اهمیتی ندارد و او دیگر توان جنگ با انقلابیون را ندارد.

وی گفت: قذافی اکنون در دوره ناامیدی به سر می برد. به احتمال زیاد او در یک حفره مخفی شده است و فرجام او بی گمان مانند سرنوشت صدام حسین خواهد بود.

حميده افزود: قذافي نمي تواند عليه انقلابيون بجنگند و اکنون مايوسانه دست و پا مي زند و طي روزهاي آينده نيز بازداشت و نابود خواهد شد.