به گزارش ايرنا،روزپنجشنبه در بروكسل اعلام شدكه هماهنگ كننده سياست خارجي اتحاديه اروپابالغوسفر خود به آفريقاي جنوبي،به جاي آن راهي خاورميانه خواهد شد.
پیش از این وزارت خارجه آلمان نیز اعلام کرده بود که وزیرخارجه این کشوراوایل هفته آینده راهی سرزمین های اشغالی فلسطین خواهد شد.
کاترین اشتون نیز قراراست، در سفر هفته آینده خود به خاورمیانه در قاهره حضور یابد و با چندین وزیر خارجه کشورهای عربی در این شهر دیدار کند.
وی همچنین با محمود عباس رییس تشکیلات دولت خودگردان فلسطین دیدار می کند.
یک منبع دراتحادیه اروپاهمچنین اضافه کردکه اشتون درسرزمین های اشغالی فلسطین بامقامات رژیم صهیونیستی هم دیدار می کند.
یک دانشگاه آفریقای جنوبی که قرار بود، کاترین اشتون در سفر خود به این کشوردر آنجا سخنرانی کند، تایید کرد که این سفر به خاطر تحولات خاورمیانه لغو شده است.
مجمع عمومی سازمان ملل روز ۱۳سپتامبر(۲۲شهریورماه) شروع می شود و قرار است ' محمود عباس ' روز ۲۱ سپتامبر(۳۰شهریور) درخواست رسمی تشکیل کشورفلسطین را ارایه کند و روز ۲۳سپتامبر(۱مهر) نیز در این رابطه سخنرانی کند.
این درحالی است که هفته گذشته وزیران خارجه اتحادیه اروپا برای تصمیم گیری درباره درخواست شهریورماه جاری فلسطینی ها از مجمع عمومی سازمان ملل برای تشکیل کشور فلسطین به توافق نظر نرسیدند.
' کاترین اشتون ' پیش از این گفته بود، می تواند تصور کند که از درخواست فلسطینی ها نیز حمایت کند.
موضع دولت آلمان در قبال اعلام تشكيل كشور فلسطين خصمانه است و انتظار مي رود كه گيدو وستروله در سفر به رام الله، محمود عباس را براي انصراف ازدرخواست به رسميت شناختن كشور فلسطين تحت فشار قرار دهد.