به گزارش افکارنیوز،

 در میان 113 سند مربوط به بن لادن رهبر پیشین القاعده، که روز سه‌شنبه از سوی وزارت خارجه آمریکا از طبقه‌بندی خارج شد، وصیتنامه او توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

در این سند دو صفحه‌ای، وی اذعان کرده است که برادرش به نمایندگی از گروه تجاری «بن لادن» که در حال حاضر هم در عربستان مشغول به فعالیت است، 12 میلیون دلار به او کمک کرده است. 

این مجموعه دومین سری از اسنادی است که واشنگتن می‌گوید در جریان حمله به «پناهگاه» بن لادن در پاکستان به دست آورده است. به ادعای واشنگتن در عملیات نیروهای ویژه این کشور در سال 2011، بن لادن در پناهگاهش در ابیت آباد پاکستان کشته شده و بعدا جسد وی به دریا انداخته شده است. 

بن لادن در وصیتنامه خود گفته است که 29 میلیون دلار در سودان ذخیره کرده که این مبلغ از منابع مختلف از جمله شرکت بن لادن به دست آمده است. 

این شرکت که توسط خانواده بن لادن اداره می‌شود، روابط نزدیکی با آل سعود دارد. بن لادن که دومین شرکت بزرگ ساختمانی در جهان به شمار می‌آید، در سال 1931 توسط شیخ محمد بن لادن پدر اسامه تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در جده است. 

هنوز سرنوشت مبلغ مورد اشاره بن لادن مشخص نیست، اما وی در این سند وصیت کرده که 1% از این پول به محفوظ اولد ولید از سران ارشد القاعده پرداخت شود. او همچنین از میراث‌داران خود خواسته که «تمام پولی را که در سودان بر جای گذاشته‌ام» در راه آنچه وی آن را «جهاد» خوانده، صرف کنند.