به گزارش افکارنیوز،
دیلی تلگراف روز جمعه در مطلبی به قلم "جوزی انسور" و "راف سانچز" نوشت: عمر بکری محمد از مبلغان سلفی تبعید شده از انگلیس، جوانان انگلیسی را برای برای نبرد در صفوف گروه تروریستی داعش جذب می کند.

این روزنامه افزود: براساس یکی از بزرگترین اسناد اطلاعاتی مربوط به تروریسم، عناصری که می خواهند به گروه تروریستی داعش ملحق شوند، عمر بکری محمد را که در سال 2005 میلادی از انگلیس اخراج شد، کفیل خود کرده اند.

این سند به افرادی اشاره می کند که معلوم نبوده که در سوریه می جنگند. از جمله آنها، مردی است که در جریان آشوب های شهر لندن دستگیر شد

این سند نشان می دهد که چهار جنگجوی انگلیسی داعش از شهر کاردیف در ولز، عمر بکری محمد را کفیل خود کرده اند.

داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ "ابوبکر بغدادی" سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.