به گزارش افکارنیوز،

پس از اینکه «احمد الزند» وزیر دادگستری مصر در روز جمعه در یک مصاحبه تلویزیونی به پیامبر اسلام (ص) توهین کرد، جنجال‌های بسیاری در مصر به وقوع پیوست و امروز سرانجام با «شریف اسماعیل» نخست وزیر مصر، از کار برکنار شد.

 این برکناری پس از آن انجام شد که عصر امروز (یکشنبه) کابینه مصر در یک نشست فوق‌العاده در کاخ ریاست‌جمهوری، به این موضوع پرداخت و در این جلسه نخست‌وزیر از وزیر دادگستری خواست تا استعفایش را تقدیم کند؛ اما احمد الزند، نه تنها در این جلسه حاضر نشد، بلکه در خانه ماند و اعلام کرد که استعفا نمی‌دهد که نخست وزیر نیز به اجبار او را برکنار کرد.

وزیر دادگستری مصر روز جمعه در مصاحبه تلویزیونی با شبکه «صدی»، هنگامی که در برابر سؤال مجری مبنی بر اینکه آیا به زندانی کردن روزنامه‌نگارانی که خلاف قانون عمل کنند ادامه می‌دهد؛ پاسخ داد: «ان شاء الله این کار را خواهم کرد حتی اگر استغفرالله محمد نبی علیه الصلاه و السلام باشد».

این سخن وزیر دادگستری، با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی رو به رو شده و احمد الزند پس از این واکنش‌ها، عذرخواهی کرده است.

الازهر مصر نیز در بیانیه‌ای که امروز (یکشنبه) صادر شده، آورده است: هر کسی که در مقابل رسانه‌ها سخن می‌گوید؛ باید مراقب باشد تا به مقام کریم نبوت، حتی اگر بدون منظور نیز باشد، اسائه ادب نکند.