به گزارش افکارنیوز،

به دنبال وقوع این جنایت، وزارت بهداشت یمن با صدور دستور فوری، از تمام کادر پزشکی و تیم های امداد خواست برای نجات جان زخمی ها و انتقال آنها به مراکز درمانی و همچنین خارج کردن قربانیان از زیر آوار، خود را به شهرهای عبس و مستباء برسانند.

هواپیماهای متجاوز آل سعود در حمله به استان حجه مرتکب این جنایت وحشتناک شدند. اجساد قربانیان در سراسر بازار الخمیس واقع در شهر مستباء در استان حجه بر زمین پخش شده است. این افراد بر اثر حمله هواپیماهای عربستان سعودی به یک بازار سنتی و رستوران شلوغی که محل رفت و آمد بیشتر اهالی شهرهای مرزی برای تأمین مواد غذایی مورد نیازشان است، قربانی شده اند.

بزرگترین جنایت آل سعود

کشتار در بازار الخمیس شهر مستباء، بزرگترین جنایت رژیم آل سعود از زمان حمله به یمن تاکنون می باشد که به زشت ترین شیوه، اصرار رژیم آل سعود برای ریختن مردم بی گناه یمن در میان سکوت جامعه جهانی را نشان می دهد.

اداره کل بهداشت و درمان استان حجه، از وزارت بهداشت یمن خواسته است فوری برای ارسال کلیه نیروهای پزشکی و تیم های امداد برای خارج کردن زخمی ها از زیر آوار و اعزام آنها به بیمارستان ها اقدام نمایند.

یک منبع پزشکی یمنی تأکید کرد: دهها زخمی از جمله چند زن به بیمارستان شهرعبس واقع در استان حجه منتقل شده اند که حال شماری از آنها وخیم است. همچنین دو زخمی نیز در زمان رسیدن به بیمارستان جانشان را از دست داده اند.