به گزارش افکارنیوز،

 واحد اطلاعات «اکونومیست،» یک مؤسسه تحقیقاتی انگلیسی، به‌تازگی با انتشار گزارشی درخصوص ارزیابی ریسک اقتصاد جهانی، انتخاب احتمالی «دونالد ترامپ» را به عنوان رئیس‌جمهور آینده آمریکا تهدیدی جدی برای اقتصاد جهان خواند. در این گزارش آمده است در مقیاس «یک تا 25،» خطری که راه‌یابی احتمالی ترامپ به کاخ‌سفید برای بی‌ثباتی اقتصاد جهان بدنبال خواهد داشت، 12 است که دقیقاً معادل رقم بدست‌آمده برای احتمال بی‌ثباتی اقتصاد جهانی بوسیله گروه تروریستی داعش است. 

 

در ادامه گزارش آمده است: اگر ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود، احتمال انجام عملیات تروریستی و همچنین وقوع جنگ‌های اقتصادی آمریکا با مکزیک و چین افزایش خواهد یافت. مخالفت‌ ترامپ با تجارت آزاد، مواضع خصمانه وی در قبال چین و متهم کردن این کشور به «کنترل ارز،» طرفداری این میلیاردر جنجالی از کشتن اعضای خانواده‌ تروریست‌ها و طرح وی درخصوص اعزام نیروی زمینی به سوریه برای مبارزه با داعش و با هدف دست‌یابی به نفت، نشان می‌دهد ترامپ تهدیدی جدی برای اقتصاد جهانی است. 
 
به نظر می‌رسد این نخستین‌بار است که «واحد اطلاعات اکونومیست» نام یک نامزد ریاست‌جمهوری را در فهرست تهدید‌های جدی برای اقتصاد جهانی، قرار می‌دهد. مواضع خصمانه ترامپ در قبال مسلمانان و اظهارات وی مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و همچنین تمایل این نامزد افراطی حزب جمهوری‌خواه به انجام اقدامات نظامی در خاورمیانه، باعث گسترش نفوذ داعش در منطقه و سراسر جهان خواهد شد.