به گزارش افکارنیوز،

 رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مخالفت‌هایش با مواضع دو نامزد اصلی جمهوریخواه انتخابات 2016 تاکید کرد که این مواضع به نفع دموکرات‌ها است.

در ادامه اظهارنظرات انتخاباتی در آمریکا،‌ رئیس‌جمهور دموکرات این کشور بار دیگر ضمن تکرار مخالفت شدید خود با مواضع دو نامزد اصلی و پیشتاز جمهوریخواه تاکید کرد که مواضع آنها به نفع حزب دموکرات در انتخابات سراسری است.

به گزارش رویترز،‌ باراک اوباما در یک تجمع کمک‌کنندگان مالی در سان فرانسیسکو مواضع جنجالی دونالد ترامپ و تد کروز در قبال قوانین مهاجرت و همچنین موضوعات مربوط به امنیت ملی  را مورد هجمه قرار داد.

رئیس‌جمهور آمریکا با تاکید بر اینکه مواضع جنجالی دو نامزد اصلی جمهوریخواه به نفع دموکرات‌ها بوده، گفت :‌«من فکر می‌کنم که دونالد ترامپ و تد کروز به ما(دموکرات‌ها) کمک کرده‌اند».

او اشاره‌ای به ابراز تردیدهای نامزد پیشتاز جمهوریخواه درباره «آمریکایی بودن باراک اوباما» و «اینکه او خارج از آمریکا به دنیا آمده» کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت :‌«۱۰ ماه دیگر،‌من دیگر رئیس‌جمهور آمریکا نخواهم بود اما ۱۰ ماه دیگر برعکس آنچه نظر ترامپ، من همچنان شهروند ایالات متحده آمریکا خواهم بود».