به گزارش افکارنیوز،

 پاپگاه خبری «بحرین امروز» در گزارشی از تاریخ روابط رژیم صهیونیستی و آل خلیفه خاندان حاکم در بحرین نوشت: ریشه های روابط آل خلیفه و اسرائیل به سال ۱۹۹۴ میلادی بر می گردد زمانی که یک هیات رسمی اسرائیل برای نخستین بار از بحرین دیدن کرد.

پایگاه بحرین امروز می افزاید: در همان سال «یوسی سارید» وزیر محیط زیست اسرائیل هم از منامه دیدن کرد و با خالد الخلیفه ملاقات کرد.

این پایگاه خبری بحرینی اضافه کرده است: خالد احمد الخلیفه وزیر خارجه بحرین در سال ۲۰۰۰ میلادی خواستار تاسیس انجمن خاورمیانه شامل کشورهای عربی به اضافه اسرائیل شد.

در گزارش این پایگاه خبری آمده است که خالد الخلیفه معتقد بود این انجمن تنها راه برای حل مشکلات موجود در منطقه است.

در سال ۲۰۰۵ میلادی ، محمد بن مبارک الخلیفه معاون نخست وزیر بحرین اعلام کرد که منامه تصمیم گرفته تا ممنوعیت کالاهای تولید اسرائیل را لغو کند.

در ادامه گزارش پایگاه بحرین امروز اضافه شده است: ولیعهد بحرین در سال ۲۰۰۹ از سران عرب خواست تا از طریق رسانه های اسرائیلی، شهروندان عرب را مخاطب قرار دهند تا به اصطلاح تلاش های برای سازش در خاورمیانه تسهیل شود و حتی در مقاله در روزنامه واشنگتن پست عرب ها را به خاطر تلاش نکردن برای برقراری ارتباط با اسرائیل سرزنش کرد.

بحرین امروز خاطرنشان کرد: در چهارم ماه آوریل همین سال حاکم بحرین و وزیر خارجه او از «رونالد لورد» رئیس شورای یهودیان جهان استقبال کردند.

این پایگاه خبری بحرینی تاکید کرد: اینها بخش هایی از تاریخ روابط علنی آل خلیفه با اسرائیل بود و بخش بزرگتر از آن همچنان مخفی باقی مانده است.