به گزارش افکارنیوز،

شرکت برق رژیم صهیونیستی از تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته است تا یک جدول زمانی برای پرداخت بدهی های خود به این شرکت مشخص کند در غیر این صورت با قطع برق مواجه خواهند شد.

براساس گزارش رسانه های صهیونیستی، اسرائیل برای این منظور علاوه بر قطع برق این مناطق تلاش دارد تدابیر دیگری از جمله منع سفر ساکنان کرانه باختری به خارج را در دستور کار خود قرار دهد.

مقامات رژیم صهیونیستی هشدار دادند در پی ناتوانی تشکیلات خودگردان برای پرداخت بدهی های خود به شرکت برق اسرائیل ممکن است آنها فعالیت شرکت برق کرانه باختری را از کنترل تشکیلات خودگردان خارج کنند. تصمیم نهائی برای قطع برق شهرهای کرانه باختری را نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گیرد.

این تهدید رژیم صهیونیستی درحالی است که وزارت نیرو فلسطین در غزه نیز روز گذشته شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد ادامه اعمال مالیات از سوی وزارت دارایی تشکیلات خودگردان بر سوخت مورد نیاز نیروگاه غزه و کمبود سوخت مورد نیاز آن در شرایط متاثر از اتمام منابع ملی شرکت توزیع برق سبب شد تا تنها نیروگاه برق این منطقه از کار بیفتد.

وزارت نیرو با مسئول دانستن دولت رامی حمد الله نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و وزارت دارایی ، خاطر نشان کرد از یک ماه پیش درباره تعطیلی نیروگاه برق غزه هشدار داده شده بود.

رژیم صهیونیستی از سال 2007 تاکنون نوار غزه را تحت محاصره خود درآورده است و کمبود سوخت و قطع برق زندگی روزمره فلسطینی ها را در نوار غزه تحت الشعاع خود قرار داده و روند زندگی درحال مختل شدن است.

به گزارش خبرگزاری قدس ( قدسنا)، خاموشی های طولانی مدت در نتیجه توقف تنها نیروگاه برق این منطقه در نتیجه کاهش سوخت بر مشکلات یک میلیون و هفتصد هزار نفر از ساکنین منطقه تحت محاصره رژیم صهیونیستی افزوده است.

رژیم صهیونیستی از سال 2007 تاکنون نوار غزه را تحت محاصره خود درآورده است و از ورود سوخت به این منطقه پرجمعیت جلوگیری می کند.

بازگشایی پراکنده گذرگاه رفح در مرز مصر و غزه نیز باعث افزایش درد و رنج فلسطینی ها، افزایش تعداد بیماران سرگردان در پشت این گذرگاه شده است.

بیمارستان ها و مراکز خدمات رسانی به علت قطع برق با مشکل جدی روبرو شده اند. بیماران فلسطینی با بیماریهای مزمن از جمله سرطان، نارسایی کلیه و سوء تغذیه بیشتر از سایر بیماران از کمبود دارو و تجهیزات پزشکی رنج می برند.