به گزارش افکارنیوز،

 به نقل از واشینگتن پست، «لورا ترامپ،» همسر جورج بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، ترجیح می‌دهد به جای «دونالد ترامپ،» نامزد جنجالی حزب جمهوری‌خواه، «هیلاری کلینتون،» نامزد حزب دموکرات، را در «دفتر بیضوی،» دفتر ریاست‌جمهوری واقع در ضلع غربی «کاخ‌ سفید» ببیند. وی هفته جاری در اجلاس بلندپایه زنان- که هرساله در شهر نیویورک برگزار می‌شود- اظهار داشت در انتخابات آتی به کسی رأی خواهد داد که به زنان افغان اهمیت بدهد و به تعهدات و سیاست‌های کنونی واشینگتن پایبند بماند. 

لورا بوش همچنین افزود دوست دارد کسی که برای تاریخ آمریکا ارزش قائل است و درخصوص گذشته این کشور و رویدادهایی که در آن به وقوع پیوسته دانش کافی دارد، به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود؛ کسی که بداند چگونه باید سیاست‌های کنونی کاخ‌سفید را دنبال کند. کتاب لورا بوش درخصوص زنان افغان به تازگی منتشر شده است. 

بسیاری معتقدند همسر جورج بوش با این اظهارات به طور تلویحی حمایتش را از وزیر امور خارجه سابق آمریکا اعلام کرد. کلینتون تنها نامزد زن باقی‌مانده در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا است که در دوران وزارتش 4 بار به افغانستان سفر کرد. از سوی دیگر، ترامپ، نامزد پیشرو و جنجالی حزب جمهوری‌خواه، بدلیل دیدگاه‌های سیاسی عجیبش و ارائه طرح مجازات اعضای خانواده تروریست‌ها به‌شدت مورد انتقاد بوده است. 

«تد کروز،» دیگر نامزد حزب جمهوری‌خواه، نیز اعلام کرده است واشینگتن نباید در بازسازی افغانستان نقشی داشته باشد و حضور نیروهای این کشور در کابل تنها باید برای مبارزه با تروریست‌ها باشد.