به گزارش افکارنیوز،

مدتی است که رزمندگان بسیاری با عنوان مدافعان حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با ملیت‌ها و نژادهای مختلف داوطلبانه عازم سوریه می‌شوند و در دفاع از حریم اهل‌بیت و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند. این مقاومت بین‌المللی نشان داده است که جهاد و گفتمان مقاومت، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هر کسی فارغ از نام کشور و ملیت داوطلب ایستادگی در برابر تروریست‌های تکفیری در جغرافیای اسلام است. مجاهدان لبنانی و اعضای حزب‌الله لبنان در این میان نقش فعالی را ایفا می‌کنند و حضور پررنگی در میان مدافعان حرم دارند. آن‌ها در این راه شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده‌اند.

 

۱۲ مدافع حرم لبنانی طی ۱۰ روز گذشته به شهادت رسیدند+عکس

 

12 نفر از مجاهدان لبنانی طی دو 10 روز گذشته یعنی از دوم آوریل سال 2016 میلادی در سوریه توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسیده‌اند. در میان این 12 شهید نام یک فرمانده شهید ملقب به حاج محمد و فرزند یکی از علمای برجسته اهل سنت لبنان به نام شیخ خضر الکبش نیز به چشم می‌خورد. مشخصات و تصاویر این شهدا به شرح زیر است:

فرمانده «شهید محمد محمود عودة» ملقب به ”حاج محمد" از اهالی روستای «الخضر» در منطقه بقاع لبنان:

 

«شهید عباس حسین المقداد» ملقب به ”أبوالفضل» از اهالی روستای «لاسا» در منطقه بقاع لبنان:

 

«شهید بلال نظیر خیرالدین» ملقب به ”ابوجعفر» از اهالی روستای «مجدلون» در منطقه بقاع لبنان:

 

«شهید علی فوزی طه» ملقب به ”حاج جواد» از اهالی «برج البراجنه» در ضاحیه جنوبی لبنان و در حومه بیروت:

 

«شهید محمد خضر الکبش» ملقب به ”ذو الفقـار» فرزند «شیخ خضر الکبش» از اهالی شهر «صیدا» در جنوب لبنان بود. پدر او شیخ خضرالکبش از روحانیون برجسته اهل سنت لبنان و اعضای اهل سنت تجمع علماء المسلمین لبنان است. او در مراسم بزرگداشت فرزند شهیدش، محمد، گفت: «شهادت محمد ثابت کرد که نبرد با تروریسم، مذهبی نیست. شهادت فرزندم این مسئله را مورد تاکید قرار داد که شهر صیدا قلب عربیت تپنده‌ و پایتخت جنوب و گذرگاه مقاومت است.» این مراسم با حضور شیخ علی جابر نماینده سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله و شماری از رهبران و نمایندگان احزاب و گروه‌های لبنانی و فلسطینی و جمعی از علما در مجتمع حضرت زهرا(س) شهر صیدا برگزار شد. همچنین علمای اهل سنت ایران، در پیامی، شهادت فرزند شیخ خضر الکبش، از علمای برجسته و اعضای اهل سنت تجمع علماء المسلمین لبنان، در نبرد با تروریست های تکفیری در سوریه را تسلیت گفتند.

 

«شهید حسین طلال الزین» ملقب به ”شمران» از اهالی شهر «معرکه» در جنوب لبنان:

 

«شهید علی حسن خزعل» ملقب به ”ذوالفقار» از اهالی شهر «عبّا» در جنوب لبنان:

 

«شهید عباس موسى وهبی» ملقب به ”أبوموسى» از اهالی روستای «محرونه» در جنوب لبنان:

 

«شهید ثائر دیاب الحاج دیاب» ملقب به «غریب» از اهالی روستای«شمسطار» در منطقه بقاع لبنان:

 

«شهید محمد حسن عزقول» ملقب به ”غریب» از اهالی روستای «یاطر» در جنوب لبنان:

 

«شهید حسین صبحی فحص» ملقب به ”أبوزینب» از اهالی روستای «جبشیت» در جنوب لبنان:

 

«شهید إسماعیل نایف حلاوة» ملقب به ”أبو أحمد حازم» از اهالی روستای «کفرکلا» در جنوب لبنان: