به گزارش افکارنیوز،

 گروه تروریستی داعش نام شماری از رهبران مسلمان آمریکا را در فهرست مرگ قرار داد.

یکی از این رهبران مسلمان "نهاد عوض"  نام دارد. وی رئیس شورای روابط آمریکایی اسلامی است. این شورا در واکنش به اقدام داعش با صدور بیانیه ای اعلام کرد: "علت درج نام "عوض" در لیست سیاه داعش این است که وی در سال 2014 به همراه 120 اندیشمند بین المللی مسلمان، نامه ای سرگشاده را در محکومیت جنایت های داعش امضا کرد."

روزنامه "نیویورک دیلی نیوز" از درج نام "کیث الیسون" -- نماینده مسلمان کنگره آمریکا--  و هم چنین "هما عابدین" -- مشاور امور خارجی هیلاری کلینتون -- در فهرست مرگ داعش خبر داد.

هما تابعیت پاکستانی دارد و فارغ التحصیل از دانشگاه "جرج تاون" واشینگتن است. وی از سال 2008 ریاست ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون را بر عهده دارد. هما در زمانی که کلینتو ن وزیر امور خارجه آمریکا بود به عنوان دستیار شخصی وی فعالیت می کرد.

بسیاری از اصحاب روزنامه در آمریکا معتقدند حضور هما در کنار هیلاری کلینتون جنبه تبلیغاتی بسیار گسترده ای برای بانوی نامزد دارد  و در جلب آراء مسلمانان سودمند است.

الیسون نیز در واکنش به تهدیدات داعش با صدور بیانیه ای اعلام کرد: "من به تهدیدهای داعش اهمیتی نمی دهم و ازآنها نمی هراسم. داعش اسلامی نیست ویک دولت نیز به حساب نمی آید."

الیسون از سوی یگر به وسیله طرفداران "دونالد ترامپ" -- نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا-- تهدید شد. وی با انتقاد شدید از ترامپ در گفتگو با روزنامه "واشینگتن پست" اعلام کرد: "در اظهارات ترامپ پیام های نوید بخشی برای مسلمانان وجود دارد. سخنان او از یک ناامیدی واقعی، بی اعتمادی ، ضعف و ترس حکایت دارد. "

نیویورک دیلی نیوز در ادامه نوشت: "ابوبکر بغدای -- سرکرده داعش -- در مجله  داعشی "دابق" اعلام کرده بود کسانی که نام آنها در فهرست مرگ آمده با کافران دوستی می کنند. پیش از اینکه این رهبران مسلمان توبه کنند آنها را دستگیر می کنیم. هرگز آنها را نمی بخشیم. ما با عذابی دردناک و کشنده، آنها را مجازات می کنیم."

روزنامه "وال استریت ژورنال" نیز از درج نام دو عضو مسلمان پارلمان انگلیس در لیست سیاه داعش خبر داد.

"سعیده وارثی" اولین وزیر مسلمان در دولت انگلیس است. وی چندی پیش از سمت خود کناره گرفت. وارثی در خصوص دلایل استعفایش گفته بود نمی تواند از سیاست های دولت در موضوع اسرائیل و حماس حمایت کند. "ساجد جاوید" از دیگر کسانی است که نامش در لیست مرگ داعش درج شد. وی وزیر فرهنگ انگلیس وعضو پارلمان این کشور است. جاوید تابعیت پاکستانی دارد و مسلمان است.