به گزارش افکارنیوز،

«جان بولتون» سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد در گفت‌و‌گو با نشریه «الگماینر» مدعی شد که آمریکا و اسرائیل فرصت‌های بزرگی را در ده سال گذشته برای نابودسازی قابلیت‌های هسته‌ای ایران از دست دادند.

جان بولتون نومحافظه‌کار که پنجشنبه گذشته در محفلی در زمینه بررسی روابط آمریکا- اسرائیل در نیویورک حاضر بود، گفت: «اسرائیل و آمریکا هر روز به هم نگاه کردند و گفتند خب چرا تو اول حمله نمی‌کنی؟ واقعیت این است که آمریکا می‌توانست در این مسیر موثرتر باشد زیرا توانمندتر بود.»

بولتون در ادامه با بیان این‌که ایران خطرناک شده است، گفت: «من مشکلی در دفاع از این حمله نداشتم زیرا تهدید هسته‌ای ایران را بسیار وخیم می‌‌دانستم.»

وی با بیان این که توافق هسته‌ای کارایی ندارد، اظهار داشت : «کمک نظامی به اعراب برای توقف جاه طلبی‌های هسته‌ای ایران کارایی ندارد. مشکل این جاست که کمک نظامی که ما به دوستان عرب خود ارائه می‌کنیم باعث ترساندن ایران نمی‌شود و برهم زدن قابلیت هسته‌ای ایران (بدین روش) غیرمعقول به نظر می‌رسد و  البته به همین دلیل است در منطقه رقابت تسلیحاتی ایجاد شده و عربستان سعودی و دیگران در پی آن هستند.»