جماعت اخوان المسلمون مصر اظهارات روز گذشته نخست وزیر ترکیه مبنی بر تاسیس دولتی لائیک در مصر را دخالت وی در امور داخلی این کشور ارزیابی کرد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری دنیابولتنی ترکیه، اظهارات روز گذشته رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در یک کانال تلویزیونی مصری و درخواست از مردم مصر برای تهیه و تدوین قانون اساسی لائیک و تاسیس یک رژیم لائیک در این کشور اسلامی با واکنش جماعت اخوان المسلمون مصر روبرو شد.

سخنگوی جماعت اخوان المسلمون مصر در بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات مداخله جویانه اردوغان تصریح کرد که تجربیات سایر کشورها متناسب با شرایط مصر نیست، کما اینکه شاید مردم ترکیه خواهان رژیم لائیک در کشورشان بوده و آن را پذیرا باشند، ولی مردم سایر کشورهای اسلامی این رژیم را نمی‌خواهند و لذا نخست وزیر ترکیه حق دخالت در امور داخلی مصر را ندارد و در این زمینه، این مردم مصر هستند که حق اظهار نظر دارند.

اردوغان نخست وزیر ترکیه روز گذشته در گفتگو با یک کانال تلویزیونی مصری طی اظهاراتی که حاکی از دخالت وی در امور داخلی این کشور بود، گفت که به عقیده وی در روند جاری در کشور مصر مردم این کشور برای تقویت دمکراسی، به یک قانون اساسی لائیک رای خواهند داد.

وی مدعی شد که قانون اساسی لائیک باعث دمکراتیک شدن مصر میشود.