در حالی که رژیم صهیونیستی با بحران داخلی و خارجی روبهروست، یک روزنامه اسرائیلی درباره بسته شدن سفارتخانههای آن در کشورهای مختلف هشدار داد و آن را سونامی سیاسی نامید.

به گزاش فارس، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی با بیان اینکه اسرائیل متحدان خود را یک به یک در منطقه از دست می‌دهد و هر روز منزوی‌تر می‌شود، درباره «سونامی سیاسی» علیه اسرائیل هشدار داد.

ایتمار آیخنر تحلیلگر یدیعوت تاکید کرد که در ماه‌های گذشته، اسرائیل به اندازه‌ چندین سال به عقب بازگشته است زیرا ترکیه را از دست داد، صلح آن با مصر درخطر است و احتمال قطع روابط با ترکیه نیز وجود دارد.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از بیم تظاهرات میلیونی مردمی، دستور تخلیه سفارت خود در اردن را داده است.

یدیعوت افزود: اسرائیل تلاش می‌کند جایگزینی برای متحدانی پیدا کند که اکنون به دشمن آن تبدیل شده‌اند ولی با این حال هنوز در دولت یا کابینه امنیتی این موضوع بررسی نشده است.

این روزنامه مناسبات اسرائیل با اردن را سرد توصیف کرد و افزود که به احتمال فراوان اردن در صدد برداشتن گام‌هایی علیه اسرائیل است.

بنا بر این گزارش، عبدالله دوم شاه اردن اکنون در تلاش است تا سطح مناسبات را کاهش بدهد بدون آنکه توافقنامه صلح را لغو کند.