تشبیه نخست وزیر ترکیه به میمون توسط نماینده مجلس هلند و افزودن کلمه مقدس "اسلامی" به این تشبیه با واکنش گسترده مردم مسلمان ترکیه روبرو شد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری تی وی ۵ ترکیه، اظهارات زشت و توهین آمیز ریموند درون نماینده حزب راستگرای افراطی " آزادی های " هلند در پارلمان این کشور در یک برنامه تلویزیونی در مورد رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با واکنش مردم مسلمان این کشور روبرو شد.

این نماینده در این برنامه تلویزیونی در مورد اردوغان عبارت توهین آمیز " میمون اسلامی باز هم خود را نشان داد " را بکار برد.

اظهارات توهین آمیز ریموند درون بلافاصله با واکنش وزیر کشور هلند و نیز احزاب سیاسی مخالف قرار گرفت. وزیر کشور هلند در پاسخ به سوال رهبر حزب " دمکرات ها ۶۶ " از سخنان توهین آمیز ریموند درون ابراز تاسف کرد.

این در حالی است که سخنان زشت و موهن درون در میان مردم مسلمان ترکیه نیز با واکنش روبرو شد.

یکی از شهروندان ترکیه در واکنش به این اظهارات زشت و استفاده از واژه مقدس "اسلامی" در کنار واژه میمون و خطاب کردن اردوغان با این صفت خاطرنشان کرد که علیرغم اینکه وی طرفدار اردوغان نیست، ولی وقتی یک کافر به هویت یک مسلمان زبان درازی میکند، باید به این کافر گفت که این شمایید که نظریه از نسل میمون بودن را پذیرفته اید (نظریه داروین)، ولی ما مسلمانان معتقدیم که از نسل آدم و حوا هستیم.