به گزارش افکارنیوز،

پلیس انگلیس در مورد فعالیت گروه های کلاهبردار، به مسلمانان این کشور هشدار داد.

بنا به گزارش پلیس انگلیس، سال گذشته، صدها تن از مسلمانان این کشور قربانی کلاهبرداری گروه های شیاد شده و مبلغی معادل ۳۳ هزار پوند، از آنان کلاهبرداری شد.

به گفته پلیس، سال گذشته، صدها تن از مسلمانان انگلیس مبالغ هنگفتی را برای خرید پکیج کامل حج تمتع به برخی شرکت های مستقر در انگلیس پرداخت کردند، ولی با ورود به عربستان، یا با کیفیت پایین خدمات روبرو شدند و یا انکه اصلا خدماتی دریفات نکرده و شرکت عامل، از اعتماد آنان سوء استفاده کرده بود.

علاوه بر این، برخی نیز با پرداخت هزینه های حج تمتع به شرکت های غیر مجاز، به طور کلی پول خود را از دست دادند و صاحبان شرکت های غیرمجاز، پا به فرار گذاشتند.

پلیس انگلیس علاوه بر هشدار نسبت به وجود شرکت های مسافرتی غیر مجاز، یگان هایی برای نظارت بیشتر بر شرکت هایی که برای حج تمتع ثبت نام می کنند، ترتیب داده است.

یکی از مقامات برجسته پلیس مبارزه با جرایم مالی با ابراز نگرانی از عدم افشا شدن برخی کلاهبرداری ها، از مسلمانان خواست در صورت مشاهده چنین اقدامات غیرقانونی، بلافاصله مراتب را به پلیس گزارش دهند.

«راب کینگ» در ادامه افزود: بسیاری از مسلمانان، مبالغی را در طول سال پس انداز می کنند تا یکبار در طول عمر خود به این سفر مشرف شوند، و این غیر قابل تصور است که برخی از این موقعیت سوء استفاده کرده و از مسلمانان کلاهبرداری می کنند.

طبق آماری که منتشر شده است، سالانه بالغ بر ۲۵ هزار مسلمان ساکن انگلیس، برای ادای فریضه حج، به عربستان مسافرت می کنند.