وزير دفاع آمريكا هشدار داد كه واشنگتن عليه شبهنظاميان مستقر در مناطق مرزي پاكستان و افغانستان كه به انجام حملات شديدي عليه كابل اقدام كردهاند اقدام نظامي از خود نشان خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: ما بارها از پاکستان خواسته‌ایم که از نفوذ شبه نظامیان مستقر در منطقه از جمله گروه شبه‌نظامیان حقانی به افغانستان جلوگیری کند.

وی خاطرنشان کرد: من به این که واکنش ما در آینده‌ نسبت به شبه‌نظامیان چگونه خواهد بود، اشاره‌ای نمی‌کنم و تنها این موضوع را به شما می‌گویم که ما اجازه‌ی انجام چنین حملاتی را علیه افغانستان نخواهیم داد.

وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد: ‌ من در رابطه با حملات شبکه‌ی حقانی بسیار نگران هستم. آنها دست به کشتن مردم و نیروهای ما می‌زنند. با این حال مشکل دیگر این است که آنها پس از انجام حملات، به پاکستان می گریزند. این مساله به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست. پیامی که آنها لازم است بدانند، این است که ما هر آنچه را که بتوانیم برای دفاع از نیروهایمان انجام خواهیم داد.

وي با اشاره به حملهي اخير شبهنظاميان به ساختمان سفارت آمريكا و مقر ناتو در كابل، اعلام كرد: واكنش نيروهاي امنيتي افغان در رابطه با اين حمله خوب و سريع بود.