تلویزیون سوریه اعلام کرد که امروز و روز شنبه اعترافات یک سرهنگ سوری و یک جاسوس اسرائیلی را پخش میکند که در ترور عماد مغنیه نقش داشته است.

فارس:
تلویزیون سوریه اعلام کرد که اعترافات سرهنگ سوری جدا شده از ارتش را به همراه اعترافات جاسوس اسرائیلی که در ترور عماد مغنیه یکی از فرماندهان نظامی حزب‌الله نقش داشته است، پخش می‌کند.

عماد مغنیه فرمانده ارشد حزب‌الله در بهمن ۱۳۸۶(فوریه ۲۰۰۸) در سوریه به دست عاملان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید و حزب‌الله وعده کرد که انتقام خون وی را خواهد گرفت و خون او هدر نخواهد رفت.

به گفته تلویزیون سوریه قرار است امروز اعترافات حسین الهرموش سرهنگ ارتش سوریه پخش شود که از ارتش سوریه جدا شده بود.

تلویزیون سوریه اعلام کرد که روز شنبه نیز اعترافات جاسوس اسرائیل را پخش می‌کند که در آن برخی سر نخ‌های توطئه علیه سوریه فاش می‌شود و روشن می‌شود که وی چگونه ترور شهید عماد مغنیه را تسهیل کرده است و چگونه با فعالیت در زیر سایه تاریکی‌ها اقدام به فتنه‌انگیزی و ترور عناصر مقاومت و واد کردن کشور به آشوب اقدام کرده است.

همچنین در روزهای گذشته روزنامه الوطن سوریه اعلام کرده بود که ارتش سوریه در عملیاتی بیسابقه در شمال سوریه موفق شده است هرموش را به همراه ۱۳ افسر و عنصر دیگر بازداشت کند اما منابع سوری این خبر را تأیید یا رد نکردند.