به گزارش افکارنیوز،

در جشن صدمین سالگرد شرکت خطوط آهن «شرکت سیبو » از معمار ژاپنی «کازیو سجیما» خواست تا یک ترن نامریی را برای این شرکت طراحی کند.

این معمار شهرت خود را مدیون ساخت سازه‌های معماری از مواد شیشه‌ای کاملاً متفاوت در طرح‌های معماریش است. سیجما با استفاده از موادی شفاف با قدرت بازتابی بشدت بالا سازه‌هایی ایجاد می‌کند که از شدت شفافیت با محیط اطراف خود درهم می‌آمیزد و با بازتاب محیط پیرامون، کاملاً نامریی به نظر می‌رسد.

او پیش از این با استفاده از همین مواد با خاصیت بازتابی شدید سازه‌هایی مشابه را در موزه لوور فرانسه ساخته است.

به گزارش فاکس نیوز - سجیما در گفت‌وگوی رسانه‌ای اعلام کرد: «من در این ایده این فکر را داشتم که خیلی خوب می‌شود اگر این قطار بتواند به آرامی با مناظر زیبای طبیعت اطراف خود به هم زیستی برسد و نمای ظاهری آن تنها انعکاسی از محیط اطراف بوده و در این مناظر محو شود.»

سجیما می‌گوید: «بسیار علاقه دارم که این ترن با سرعت محدود بتواند شمار بسیاری از مردم را درخود بگنجاند که در حال مسافرت و حین حرکت با آرامش کامل در آن استراحت کنند به همان آرامشی که در اتاق نشیمن خود استراحت می‌کنند. به‌طوریکه مسافران به خود بگویند که مشتاقانه منتظرم که دوباره سوار این ترن شوم.»

به گزارش chn، این ترن ویژه اکسپرس با شمار محدودی مسافر در گذر از مناظر متفاوت و زیبایی از کوه‌های «چی چی بو» گرفته تا میانه شهر توکیو سفر می‌کند. انتظار می‌رود که نخستین قطار نامریی جهان کار خود را از 2018 درنزدیکی توکیو آغاز کند.