به گزارش افکارنیوز،
  "یائیر گولان" جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله دارای توانمندی های نظامی است که مایه نگرانی "اسرائیل" شده است.

به نوشته پایگاه المنار لبنان به نقل از خبرگزاری فرانسه، گولان افزود: این توانمندی ها ممکن است به یک جنگ واقعی بینجامد که فقط به لبنان یا پاسخ شدید "اسرائیل" محدود نخواهد شد.

این مقام نظامی صهیونیست افزود: از بین بردن تهدیدات از جانب حزب الله، غیر ممکن است و با مقایسه اوضاع با گذشته درمی یابیم که بی تردید توان نظامی حزب الله، به بزرگترین تهدید برای ما تبدیل شده است.

کارشناسان نظامی و سیاسی بین المللی توان مقاومت را بسیار قوی تر از سال 2006 یعنی زمان جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان ارزیابی می کنند.

به گفته کارشناسان در سال 2006 موشک های حزب الله تا عمق 120 کیلومتری فلسطین اشغالی را تحت پوشش قرارمی دادند اما هم اکنون تمام فلسطین اشغالی در تیر رس موشک های حزب الله است.

این مربوط به توان آتش حزب الله است اما از نظر اداره عملیات نظامی سال 2006 حزب الله عملیات دفاعی متحرک داشت و دست به عملیات هجومی نزد، اما هم اکنون حزب الله توان نظامی هجومی دارد که به مناطق مسکونی نفوذ خواهد کرد و اسرائیل از این موضوع به خوبی آگاه است زیرا دستاوردهای حزب الله را در القلمون در کنار ارتش سوریه دیده است.

توان نظامی حزب الله از حیث بشری و خط آتش به مراتب قوی تر از سال 2006 است و سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله تاکنون بارها درسخنرانی هایش به این موضوع اشاره کرده است.