به گزارش افکارنیوز،

رشید الیاسری از نمایندگان ائتلاف ملی عراق در پارلمان این کشور گفت اقدام باندهای تروریستی داعش در منفجر کردن مساجد و حسینیه‌ها، هرگز نیروهای عراقی را از رویارویی با آنها در میادین نبرد بازنخواهد داشت.

الیاسری در بیانیه‌ای که الفرات منتشر کرده است، بر ضرورت فعال‌سازی تلاش‌های اطلاعاتی برای گرفتن فرصت از  دشمنان عراق و جلوگیری از تکرار جنایاتشان علیه ملت یکپارچه عراق تاکید کرد.

وی افزود هرگاه داعشی‌ها از رویارویی با نیروهای داوطلب مردمی و نیروهای امنیتی عاجز می‌شوند، به هدف قرار دادن مساجد و حسینیه‌ها با شیوه‌های پست و شنیعشان روی می‌آورند.

سعد معن سخنگوی عملیات بغداد درباره حمله تروریستی جمعه داعشی‌ها به مسجد و حسینیه امام علی(ع) در منطقه الرضوانیه در جنوب غربی بغداد گفت این حمله تروریستی را دو تروریست انتحاری داعشی انجام دادند که کمربند انفجاری به خود بستند، آنها تلاش کردند خود را در داخل نمازگزاران منفجر کنند که یکی از آنها قبل از آنکه خود را منفجر کندف به هلاکت رسید و تروریست دوم خود را در میان مردم بیگناه منفجر کرد که به شهادت و زخمی شدن شمار زیادی از افراد بیگناه منجر شد.

دومین حمله انتحاری داعشی‌ها در بغداد

از سوی دیگر یک منبع امنیتی عراقی شب گذشته گفت شمار قربانیان حمله انتحاری داعشی‌ها به منطقه الحسینیه در شمال بغداد  به 6 شهید و 23 زخمی افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، یک تروریست انتحاری داعشی سوار بر یک خودروی بمب‌گذاری شده، خود را در نزدیکی ایست بازرسی در ورودی منطقه الحسینیه منفجر کرد.

هلاکت 26 داعشی در شمال الرمادی

خبر دیگر اینکه در حملات هوایی به مخفیگاه‌ها و مواضع تروریست‌های داعشی در منطقه البوعلی الجاسم در شمال الرمادی، 23 داعشی به هلاکت رسیدند.