به گزارش افکارنیوز،

کشورهای غربی به اقدام اخیر پیونگ‌یانگ در شلیک موشک بالستیک از یک زیردریایی این کشور، واکنش نشان دادند.

 

فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس روز شنبه اقدام کره شمالی را در شلیک موشک بالستیک از یک زیردریایی مستقر در سواحل شمال شرقی این کشور محکوم کرد. 

 

وزیر امور خارجه انگلیس، آزمایش موشکی جدید کره شمالی را اقدامی «تحریک آمیز جدید» از سوی پیونگ یانگ توصیف کرد. 

 

هاموند در بیانیه مطبوعاتی گفت: «نقض جدید قطعنامه‌های شورای امنیت بیانگر میزان تهدید کره شمالی برای امنیت منطقه و جهان است.» 

 

وی اظهار داشت انگلیس برای نشان دادن واکنش شدید چند جانبه به کره شمالی از طریق سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا تلاش می‌کند. 

 

دولت فرانسه نیز روز شنبه اتحادیه اروپا را به تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی در صورت اثبات اقدام این کشور به آزمایش هسته‌ای و بالستیکی جدید دعوت کرد. 

 

رومن نادال، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه، در بیانیه‌ای گفت: «برنامه موشکی کرده شمالی تهدیدی خطرناک برای امنیت منطقه‌ای و بین المللی است.» 

 

وی اتحادیه اروپا را به اعمال تحریم‌های بیشتر و جامعه بین المللی را به واکنش شدید برای توقف اقدامات تحریک آمیز پیونگ یانگ ترغیب کرد. 

 

از سوی دیگر، آمریکا روز شنبه اقدام کره شمالی را در شلیک موشک بالستیک جدید «نقض آشکار» قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل توصیف کرد. 

 

جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از کره شمالی می‌خواهیم از اقداماتی که به افزایش بی‌ثباتی در منطقه می‌شود دست بردارد و در مقابل گام‌های ملموسی در جهت پایبندی به تعهدات بین المللی‌اش بردارد.» 

 

کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی روز شنبه از یک زیردریایی مستقر در سواحل شمال شرقی این کشورف موشکی بالستیک را شلیک کرد. 

 

کره شمالی نیز در بیانیه‌ای این آزمایش موشکی را موفقیت‌آمیز توصیف کرد.