به گزارش افکارنیوز،

کتاب "جنگ سری پوتین" که به تازگی منتشر شده از راز حضور نیروهای سری وابسته به رئیس جمهور روسیه در آلمان پرده برداشت.

 

کتاب " جنگ سری پوتین" که روز جمعه 22 آوریل ( 3 اردیبهشت) منتشر شد، از راز حضور نیروهای سری وابسته به پوتین در آلمان پرده برداشت.

 

بوریس ریچوستر (Boris Reitschuster) نویسنده و خبرنگار آلمانی در تازه ترین کتاب خود از حضور نیروهای مخفی روسیه در آلمان پرده برداشت که تنها منتظر فرمان ولادیمیر پوتین هستند.

 

این نویسنده آلمانی در مصاحبه با شبکه دویچه وله آلمان تصریح کرد: دستگاه های اطلاعاتی شمار این نیروها را ما بین 200 تا 300 نفر برآورد می کنند. این نیروها در مدارس آموزش سبک دفاع شخصی سیستما (نوعی فن رزمی روسی) تربیت شده اند. 

 

وی در ادامه گفت: این آموزشگاه ها در کشورهای غربی گسترش فراوانی داشتند. 99.99 درصد از افرادی که در این آموزشگاه ها تربیت شده اند، هیچ ارتباطی با اقدامات مجرمانه ندارند و ما نمی توانیم آنها را یکپارچه به حساب آوریم.

 

این نویسنده آلمانی در ادامه گفت: برخی از این افراد با بهانه تکمیل آموزشها به مسکو می روند. این افراد در آنجا نیز طبق آموزش نیروهای ویژه "اسپتسناز" روسیه تربیت می شوند. این افراد تنها برای مبارزات شخصی آموزش ندیده اند؛ بلکه برای مقابله با مواد منفجره ، سلاح های گرم و مقابله با اقدامات تخریبی آماده می شوند.

 

این نویسنده آلمانی در ادامه اعلام کرد: بیشتر این نیروهای آلمانی دارای ملیت های آلمانی- روسی" هستند و به زبان روسی سخن می گویند.

 

ارتش سری پوتین در آلمان چکار می کند؟
بوریس ریچوستر، نویسنده آلمانی

 

وی همچنین گفت: "در آلمان حدود 4 میلیون نفر از اتحادیه جماهیر شوروی زندگی می کنند."  این نویسنده آلمانی در پاسخ به این پرسش که آیا 250 تا 300 مخرب روسی منتظر رسیدن دستورات هستند؟ گفت: بله دقیقا. هنگامی که من پرونده های دستگاه های اطلاعاتی را مشاهده کردم شوکه شدم و در ابتدا باور نمی کردم؛ اما برایم آشکار شد که این مسأله ای جدید نیست؛ چرا که مانند آن در زمان آلمان شرقی نیز رخ داده بود. همچنین این اختراع جدید از سوی پوتین نیست؛ بلکه ادامه روشهای اطلاعاتی شوروی سابق به شمار می رود.