به گزارش افکارنیوز،

به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابرو عمر، یک فرد شناخته شده و روزنامه نگار طرفدار حقوق زنان، در حساب کاربری خود در توییتر نوشته است: پلیس دم در است. شوخی نیست.

عمر 45 ساله، به تازگی مقاله ای انتقادی درباره اردوغان برای روزنامه هلندی "مترو" نوشت که بخش هایی از آن را بعدا در توییتر منتشر کرد و این اقدام به دستگیری اش منجر شد.

وی در دومین پیام توییتر در حالی که خانه اش در کوش آداسی، شهری در غرب ترکیه، را ترک می کرد، نوشت: "من آزاد نیستم."

وبلاگ هلندی "گینستیل" گزارش داد یک پیامک از عمر دریافت کرده که می گوید قرار است وی صبح روز یکشنبه در مقابل قاضی حضور یابد. او افزود پس از این که فردی پیام های توییتری او را از طریق یک تماس به مقامات ترکیه گزارش داده است، دستگیر شد.

مارک روته نخست وزیر هلند در پیامی در توییتر اعلام کرد وی "دیشب با عمر ابرو تماس داشته است. سفارت ما برای کمک، در تماس مستقیم با وی است."

وزیر آموزش هلند در گفتگو با شبکه تلویزیونی "دابلیو ان ال" اعلام کرد: "مضحک است برای یک پیام توییتری دستگیر شوی." وزارت امور خارجه هلند نیز به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد این پرونده را از نزدیک پیگیری می کند و در تماس با مقامات ترکیه است.

محاکمات در ترکیه به علت توهین به اردوغان از زمان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور در ماه اوت سال 2014، چند برابر شده است به طوری که نزدیک به دو هزار پرونده این چنینی در حال حاضر مفتوح است.