به گزارش افکارنیوز،

شاهدان عینی از نقش قطر در اعزام تروریست‌ها به سوریه خبر می‌دهند.

به گزارش وبگاه خبری «مجلة مباشر» تونس، یک شهروند تونسی 36 ساله به نام «بلیغ» در اعترافی، گفت که قطر تروریست‌ها را به سوریه می‌فرستد.

بلیغ در گفت‌وگو با شبکه تونسی «الحوار» اعلام کرد که وی برای بهبود وضعیت مادی خود، بر اساس قرارداد کاری با حقوق 4000 دینار به قطر سفر می‌کند، ولی متوجه می‌شود که در یک باند اعزام و انتقال جوانان برای جنگ در سوریه استخدام شده است.

«بلیغ» شهروند تونسی

 

این شهروند تونسی افزود، در مقابل کار برای این باند، ماهیانه 3000 هزار دلار پول دریافت می‌کرد.

بلیغ همچنین گفت: قطر گذرگاه مخفی برای انتقال جوانان جهت ملحق شدن به گروه‌های تکفیری در سوریه است.

بنا بر آمارهای رسمی دولت تونس، تعداد زیادی از شهروندان این کشور به گروه‌های تروریستی داعش و القاعده در سوریه، عراق و لیبی ملحق شده‌اند.

وزارت کشور تونس سال گذشته از خروج نزدیک به سه هزار شهروند تونسی طی پنج سال گذشته برای پیوستن به گروه‌های تروریستی  در سوریه و عراق خبر داده بود.

بر اساس آمارها و گزارش‌های دولت آمریکا نزدیک به 1500 تبعه تونسی به داعش در شهر «سرت» لیبی ملحق شده‌اند.

منابع خبری آگاه عربی، این هفته (شنبه) از وجود توافقی محرمانه بین تونس و لیبی درباره تحویل شماری از تروریست‌ها به تونس خبر دادند.

پیشتر هیلاری کلینتون نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 اعلام کرده بود، عربستان، قطر و دیگر کشورهای عربی باید از حمایت مالی شهروندانشان از گروه‌های تروریستی، جلوگیری کنند.

کشورهایی مانند عربستان، قطر و ترکیه حتی از تروریست‌ها در آفریقا و مصر حمایت می‌کنند.

سال گذشته دادگاهی مصری در اعتراض به حمایت ترکیه و قطر از تروریست‌ها، اعلام کرد دادخواست متهم کردن این دو کشور به حمایت از تروریسم در مصر را بررسی می‌کند.