به گزارش افکارنیوز،

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه که در جمع رؤسای مؤسسات اقتصادی در آنکارا صحبت می‌کرد، نسبت به ادامه یافتن حملات خمپاره‌ای از داخل خاک سوریه به سمت شهر مرزی «کیلیس» ترکیه هشدار داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با پرداختن به عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا گفت: مطمئن هستم که اتحادیه اروپا به زودی درخواست ویزا برای ورود شهروندان ترکیه به اتحادیه را لغو می‌‌کند و امیدوارم که این اتحادیه به وعده خود تا اکتبر پیش‌رو عمل کند.

اردوغان افزود: 5 مورد از شروط اتحادیه اروپا برای پیوستن به این اتحادیه مربوط به گروههای تروریستی است و مورد قبول ما نیست.

او با بیان اینکه اتحادیه اروپا از زمان نخست‌وزیری‌اش وعده پیوستن به اتحادیه را به ترکیه داده است؛ ادامه داد: اتحادیه اروپا بخش سیاسی حزب پ.ک.ک را در خود جای داده است و باید پرسید که این اتحادیه چگونه اجازه می‌دهد گروه تروریستی چون پ.ک.ک پرچم و علائم خود را در مقابل مقر این اتحادیه نصب کند.

رئیس‌جمهور ترکیه در بخش اقتصادی سخنان خود نیز گفت: باید تا سال 2023 اهداف اقتصادی خود از جمله ایجاد فرصت شغلی برای همه بیکاران را برآورده کنیم و در این راستا بانک‌ها باید از سود بانکی صرف‌نظر کرده و در اقدامات اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند و بدانند که سود اصلی نه در بهره‌های بانکی بلکه در کار اقتصادی است.