به گزارش افکارنیوز،

درحالیکه این روز‌ها مردم جهان اخبار عربستان سعودی را درمورد تغییر کابینه و تاثیر احتمالی آن بر قیمت نفت دنبال می‌کنند، در داخل این کشور موضوع دیگری ذهن مردم را مشغول کرده است: آیا سرانجام آن‌ها اجازه رفتن به سینما را خواهند داشت؟ 

 

هنردوستان و تحلیلگران سیاسی امیدوارند اصلاحات شاهزاده محمد بن سلمان، پسر جوان و بلند پرواز پادشاه سعودی، گامی در جهت آزاد سازی قوانین مرتبط با سرگرمی در این کشور به شدت محافظه کار باشد. 

 

حیفا منصور، مطرح‌ترین کارگردان عربستانی، به روزنامه تلگراف گفت: «من درمورد بازگشایی سینماهای کشور در آینده‌ای نزدیک بسیار خوشبین هستم.» 

 

تغییرات کابینه، از جمله تغییر وزیر نفت، با رونمایی از برنامه اصلاحات، موسوم به «چشم انداز عربستان ۲۰۳۰،» همزمان بود. 

 

در این میان، فرمان تشکیل «هیئت سرگرمی» در عربستان نیز ابلاغ شده است. البته این حکم هیچ اشاره خاصی به سینما یا تئا‌تر، که در حال حاضر در این کشور ممنوع است، نداشته است. سخنگوی دولت عربستان نیز گفت صحبت درمورد جزئیات هنوز «خیلی زود» است. 

 

این درحالی است که جوانان عربستانی درشبکه‌های مجازی از اینکه نمی‌توانند جدید‌ترین فیلم‌های مطرح جهان را ببینند، شکایت دارند. 

 

اشکال گوناگون سرگرمی، از جمله سینما، در اوایل دهه ۸۰ میلادی ممنوع شد، اما بعد از آن، تلویزیون، شبکه‌های ماهواره‌ای، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی این کشور را دربر گرفت؛ بطوریکه در حال حاضر عربستان بیشترین کاربران را در شبکه اجتماعی توییتر دارد.