به گزارش افکارنیوز،

به نقل شبکه خبری المیادین، اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در نشست خبری با اشاره به اینکه این فرصت به وجود آمده یک فرصت تاریخی است و بعید است دوباره تکرار شود و تفسیر مسائل را در حال حاضر رد کرد و اعلام کرد رایزنی‌ها ادامه دارد.

وی با ابراز اینکه مسائلی وجود دارد که موجب امیدواری و امور دیگری هست که موجب نگرانی است، گفت همه حاضران متعهدند که در این گفتگوها به راه حل مسالمت آمیز دست یابند. ملت یمن نمی‌‌توانند به مذاکرات کویت دلخوش باشند، آنها صلح می‌خواهند ولی باید برای دستیابی به صلح باید صبور باشند.

ولد الشیخ در مورد ادامه مذاکرات کویت و راه حل سازمان ملل گفت: ما می‌خواهیم قطعنامه بین المللی با توافق سیاسی اجرا شود. مذاکرات سقف زمانی ندارد اما نمی‌تواند خیلی طولانی شود.

وی تأکید کرد هرکدام از طرفین باید برای نجات یمن امتیازاتی بدهند و روزهای آینده روزهای سرنوشت سازی برای یمن است. وی گفت همه باید به خواسته‌های 25 میلیون یمنی توجه کنند.

فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن، ضمن بیان اینکه لیست بازداشت شدگان بین دو طرف در حال مبادله است، اعلام کرد کمیته‌های مذاکره کننده یمنی پیش از ماه مبارک رمضان نیمی از بازداشت شدگان خود را آزاد خواهند کرد.