به گزارش افکارنیوز،

به نقل از رسانه‌های یمنی، ائتلاف متجاوز سعودی همچنان به نقض آتش‌بس در مناطق مختلف یمن ادامه می‌دهد و این در حالی است که شهروندان یمنی عزمشان را جزم کرده‌اند تا با این تجاوز مقابله و سرزمینهایشان را از لوث اشغالگران پاکسازی کنند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران این رژیم، طی 24 ساعت گذشته آتش‌بس را در استانهای مختلف یمن نقض کردند و پرواز جنگنده‌های سعودی بر فراز آسمانهای صنعا، الجوف  مأرب، صعده، عمران، حجه، الحدیده و المحویت همچنان ادامه دارد.

بازدید سازمان پزشکان بدون مرز از بخش منبه در صعده

کمیته‌ای از سازمان پزشکان بدون مرز به‌منظور اطلاع یافتن از اوضاع فاجعه‌بار بخش سلامت و خسارتهای سنگینی که در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به مراکز و واحدهای بهداشتی بخش مرزی منبه در استان صعده وارد شده است، به این منطقه سفر کرد.

اعلام آمادگی برای آزادسازی جنوب یمن

و خبر دیگر اینکه جبهه آزادی‌بخش یمن جنوبی، روز گذشته با برگزاری یک نشست خبری در صنعا از آمادگی کامل خود برای آزادسازی جنوب یمن از چنگال اشغالگران آمریکایی خبر داد.

این جبهه همچنین از کمکهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نابودی متجاوزان و آزادسازی یمن استقبال کرد.

ترور فرمانده پادگان سبأ

یک منبع محلی در عدن ساعات پایانی شب گذشته از ترور یکی از فرماندهان ارتش یمن در بخش المنصوره در عدن خبر داد.

برخی منابع گفتند که افراد ناشناس سرهنگ مثنی رشید فرمانده پادگان سبأ را در خارج از بازار ظمران در بخش المنصوره ترور کردند.

تداوم استفاده عربستان از بمبهای ممنوعه

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی صبح امروز شنبه منطقه المزرق در بخش حرض در استان حجه را با بمبهای فسفری هدف قرار دادند.

یک منبع امنیتی گفت که در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه المرزق که با استفاده از بمبهای فسفری صورت گرفت، تعدادی از مزارع شهروندان خسارت دید.

خروج صدها مزدور شرکت داین گروپ آمریکا از جنوب غرب یمن

و خبر دیگر اینکه دو مسئول نظامی و امنیتی یمن روز جمعه اعلام کردند که شرکت داین گروپ آمریکا در پی تلفات جانی، صدها تن از مزدوران خود را از مناطق باب المندب و جنوب ذباب در جنوب غرب این کشور خارج و آنها را به شهر عدن در جنوب این کشور منتقل کرده است.

یک مسئول نظامی به خبرگزاری خبر گفت که این شرکت پیش از این 200 تن از نیروهای خود را در مناطق جنوب ذباب مستقر کرده بود، اما طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته این نیروها را از این منطقه خارج کرده است.