به گزارش افکارنیوز،

روزنامه ایندیپندنت در مطلبی به قلم پاتریک کاکبرن با عنوان "داعش جوخه های مرگ را با پیشروی نیروهای عراقی به سمت مقرش در شهر فلوجه مستقر می کند"، نوشت: داعش همزمان با نزدیک شدن نیروهای ارتش عراق به خودش، جوخه های مرگ را برای اعدام هر کسی که برای فرار یا تسلیم شدن، تلاش کند، در خیابانهای فلوجه مستقر کرده است.

کاکبرن افزود: شهر فلوجه به عنوان مقر اصلی گروه داعش در استان الانبار در 60 کیلومتری شهر بغداد شاهد استقرار صدها عنصر داعش است که می گوید دستور دارند هرکسی را که برای فرار تلاش کند یا پرچم سفید را بالای خانه اش نصب یا تکان دهد، اعدام کنند.

این روزنامه تصریح کرد: این اطلاعات را از فعالانی کسب کرده است که در شهر زندگی می کنند و با آنها تلفنی صحبت کرده است.

کاکبرن نوشت: بعد از حملات شدید هوایی و موشکی به شهر فلوجه،

نیروهای عراقی به همراه نیروهای داوطلب عراقی (الحشد الشعبی) روز دوشنبه پیشروی خود به این شهر را آغاز کردند و نیروهای داوطلب عراقی در این عملیات از یک موشک دست ساز با نام النمر برای گرامیداشت روحانی بارز شیعه عربستان استفاده کردند که عربستان وی را در ژانویه گذشته اعدام کرد.

به نوشته کاکبرن، داعش در صورت از دست دادن شهر فلوجه که در مسیر جاده اصلی ارتباطی به شهر امان پایتخت اردن قرار داد، ضربه سختی خواهد خورد.

وی افزود: اولین نشانه قابل توجه، کشته شدن سه جنگجوی داعش به ضرب گلوله در شهر فلوجه است که این امر حکایت از وجود مقاومتی در بین ساکنان شهر در برابر داعش دارد.